היועצת החדשה של גרמן - בת הזוג של שלח

שרת הבריאות יעל גרמן מינתה לתפקיד היועצת האישית שלה את בת זוגו של עפר שלח, חברה למפלגת "יש עתיד". המינוי אומנם לא מנוגד לתקנות שירות המדינה, אך מעורר תמיהה מסוימת במערכת הפוליטית, בעקבות הכרזות "יש עתיד" להנהיג פוליטיקה חדשה

שרת הבריאות יעל גרמן (ורדי כהנא)

פוליטיקה חדשה? שרת הבריאות יעל גרמן החליטה למנות לתפקיד היועצת האישית שלה את בת זוגו של חברה למפלגת יש עתיד, חבר הכנסת עופר שלח, כך מפרסם העיתון "גלובס". הדבר אומנם לא מנוגד לתקנות שירות המדינה, אך ספק אם הוא עלה בקנה אחד עם הצהרות "יש עתיד" טרם הבחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היועצת המיועדת היא עו"ד אורית בוצר, ששימשה עד היום כיועצת זוגית ומגשרת בענייני משפחה. פנינה שליו, הדוברת של השרה גרמן, מסרה כי בין השרה לבין היועצת לא הייתה היכרות מוקדמת. "היא אכן הומלצה לה על ידי בן זוגה והיא ראיינה אותה לתפקיד כפי שראיינה רבים אחרים", אמרה. "השרה מאוד התרשמה מהחריפות, האינטליגנציה והדעות הפוליטיות שלה", הוסיפה הדוברת.

על פי תקנות שירות המדינה, שרים רשאים למנות בעלי תפקיד למשרות אמון ללא צורך במכרז, אולם עליהם לעמוד בקריטריונים מסוימים. בין היתר קיים איסור העסקה של קרובי משפחה ואיסור במקרה של ניגוד עניינים הקשור לתחומי הטיפול במשרד.

"לא סודר ג'וב לחברה שלי"

על פי הקריטריונים האלה, מינויה של בוצר אינו פסול, אולם גורמים במערכת הציבורית הרימו גבה לאור העובדה שמכל המועמדים האפשריים, החליטה גרמן למנות דווקא את בת זוגו של חבר מפלגתה, וזאת על אף שלא הכירה אותה עד שקיבלה את המלצתו של שלח.

ח"כ עופר שלח מסר בתגובה: "יעל גרמן הכירה את אורית בוצר כתוצאה מההיכרות שלה איתי. אורית היא אובר קווליפייד לתפקיד. יש לה ידע משפטי וניסיון של 20 שנה והיא הרוויחה קודם לא פחות, ואולי יותר. אני חושב שכשמסתכלים על מינויים של יועצים כאלה, אתה רואה שלזכות באישה בגילה ועם ניסיונה ותבונתה זה נכס. ההחלטה הייתה של יעל. אני לא ביקשתי ממנה. היא הכירה את אורית והבינה שהיא מעוניינת לעשות שינוי תפקיד. זה לא איזה ג'וב שסודר פה לחברה שלי".

יושב ראש יש עתיד ושר האוצר יאיר לפיד בחר שלא להגיב לדברים.