אלי ישי: "לפיד מבזה את בית המחוקקים"

חבר הכנסת אלי ישי הצטרף היום לגינוי של יו"ר הכנסת אדלשטיין ותקף בחריפות את הכרזתו של יאיר לפיד, לפיה יישא את נאומיו המרכזיים מחוץ למליאת הכנסת. "לפיד מבזה את כל הבוחרים ואת נציגיהם בבית המחוקקים", אמר

יאיר לפיד ואלי ישי (חדשות 2)

הסערה סביב הכרזתו של שר האוצר לפיד, לפיה יישא את נאומיו המרכזיים מחוץ למליאת הכנסת, נמשכת. לאחר שספג גינוי מיו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, הצטרף גם ח"כ אלי ישי לתוקפים: "הפייסבוק עדיין לא החליף את בית הנבחרים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"על שר האוצר לגלות בגרות ולדעת כי ביקורת, במיוחד כאשר היא נשמעת בבית המחוקקים, היא חלק מהמשחק הדמוקרטי-פוליטי", אמר ישי. "עליו לדעת לקבלה גם אם היא באה מכיוון הספסלים בהם יושבים, לא עלינו, נציגי הציבור החרדי".

ישי תקף את לפיד במילים קשות וטען כי הוא "מבזה, הלכה למעשה, את כל הבוחרים במדינת ישראל ואת נציגיהם בבית המחוקקים". לדבריו, "אסור שהמתיימרים להביא פוליטיקה חדשה ירמסו ברגל גסה כל כך את אחת מאבני היסוד של הדמוקרטיה הישראלית".

"לפיד מזלזל בחברי הכנסת"

"לפיד מזלזל בחברי הכנסת". יולי אדלשטיין (חדשות 2)
אמש הביע יו"ר הכנסת אדלשטיין התנגדות חריפה להצהרתו של לפיד וקרא לו לחזור בו מדבריו. "בהחלטתו השר לפיד מבזה את מוסד הכנסת, מזלזל בחבריו מכל סיעות הבית ובכך גורם לפגיעה קשה בתדמית הכנסת ובחבריה", כתב אדלשטיין בעמוד הפייסבוק שלו.

"נבחר ציבור נשלח על ידי בוחריו לכנסת, שהיא מקום עבודתו, ולכן מן הראוי שיישא את דבריו לאומה מבניינה", כתב. "מי שיחליט לשאת את נאומיו המרכזיים מחוץ לכנסת ייאלץ להעביר את החוקים שלו מחוץ לכנסת! לטעמי, דווקא בימים אלה של הכנת תקציב למדינה, ראוי ששר האוצר של ישראל יקיים דיאלוג, גם אם הוא קשה, עם נציגי המגזרים בעם שעלולים להיפגע מן התקציב".

הבוקר זכה לפיד דווקא להפגנת תמיכה מצד פעילי "התעוררות ירושלים", בשל התבטאויותיו בנושא מיצוי כושר ההשתכרות. "אני שמח להגיע להפגנה בעד משהו שאני עושה, במקום ל-15 אחרות שהפגינו נגד", אמר השר לפיד למפגינים בכניסה למשרד ראש הממשלה. הוא הדגיש כי המאבק למען מיצוי כושר ההשתכרות אינו שם על הכוונת ציבור מסוים. "אנחנו דוגלים בכך שאדם יוכל לעבוד ולהרוויח למחייתו", ציין.