לפיד למפגינים: "לא נגד אף ציבור"

פעילי תנועת "התעוררות בירושלים" הפגינו מול לשכת ראש הממשלה בתמיכה בשר האוצר, בנושא מיצוי כושר ההשתכרות. לפיד נפגש עם המפגינים ואמר: "שמח להגיע להפגנה בעד במקום ל-15 האחרות נגד". על פתיחת "סינמה סיטי" בשבת בירושלים אמר: "לא רוצה להיות התל אביבי שיגיד לירושלמים מה לעשות"

ההפגנה בירושלים, היום (חדשות 2)

אחרי העימות החזיתי מול הח"כים החרדים במליאת הכנסת בשבוע שעבר, שר האוצר יאיר לפיד ממשיך לקדם רפורמות כלכליות שצפויות לעורר את זעמה של הקהילה החרדית. הבוקר הוא דווקא זוכה להפגנת תמיכה מצד פעילי "התעוררות בירושלים", בשל התבטאויותיו בנושא מיצוי כושר ההשתכרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני שמח להגיע להפגנה בעד משהו שאני עושה, במקום ל-15 אחרות שהפגינו נגד", אמר השר לפיד למפגינים בכניסה למשרד ראש הממשלה. הוא הדגיש כי המאבק למען מיצוי כושר ההשתכרות אינו שם על הכוונת ציבור מסויים. "אנחנו דוגלים בכך שאדם יוכל לעבוד ולהרוויח למחייתו", ציין.

הוא התייחס גם לכוונה לפתוח מתחם של "סינמה סיטי" בירושלים בשבת ואמר כי הוא דוגל ב"מנטרה של חיה ותן לחיות", יחד עם זאת הבהיר: "אני לא רוצה להיות התל אביבי שמגיע לירושלים ואומר לאנשים איך לחיות כאן".

זוכה לתמיכה. יאיר לפיד (רויטרס)

"חשוב להגיד גם כשהממשלה עושה טוב"

"נאבקנו ואנו ממשיכים להיאבק על שינוי המדיניות לפיה המדינה נותנת הטבות למי שלא מנסה לעזור לעצמו", אמר לחדשות 2 באינטרנט יו"ר "התעוררות בירושלים" עופר ברקוביץ'. "הדרישה להכיל קריטריון של כושר השתכרות לא תפגע בחלשים, אלא במי שבוחר לא לצאת לחפש עבודה".

"סוף-סוף יש כאן שר אוצר שמקדם את המהלך המשמעותי הזה, שחשוב מאוד להחזרת כבודו של האדם העובד. בעינינו ההחלטה תעודד שילוב של קהלים חדשים בשוק העבודה", אומר ברקוביץ'. "במשך הרבה שנים הפגנו נגד ובדרישה לשינוי, אבל אנחנו חושבים שחשוב להגיד גם כשהממשלה עושה מהלכים חיוביים, ולכן אנחנו כאן הבוקר".

"לא רק 15 הפגנות נגד". הפגנה מחוץ לבית ל (חדשות 2)

בשבועות האחרונים "זכה" לפיד דווקא למספר הפגנות נגדו, מול ביתו ומול ישיבת סיעת "יש עתיד". בתחילת החודש הפגינו עשרות פעילים חברתיים בקריאה לשינוי המדיניות הכלכלית של הממשלה.

בשבוע שעבר עורר לפיד סערה נוספת כאשר שלח אגרת ובה הודיע כי אין בכוונתו לנאום בכנסת בנושא תקציב המדינה, בשל קריאות ביניים. יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין תקף בחריפות את החלטתו של לפיד.