הבחירות המקדימות במרצ: גילאון במקום הראשון

כאלף חברי ועידת מרצ בחרו את מועמדיהם לכנסת הבאה. אין הפתעות בחמישייה הראשונה שם נמצאים כל הח"כים המכהנים. לאחר היו"ר גלאון ידורגו אילן גילאון, עיסאווי פריג', מיכל רוזין ותמר זנדברג. שיעור ההצבעה בקרב חברי הוועידה של המפלגה עמד על 95%

המנצח: ח"כ אילן גילאון (חדשות 2)

נבחרו מועמדי מרצ לכנסת הבאה: 95% מחברי ועידת מרצ, הגוף הבוחר את רשימת המפלגה, בחרו את רשימת המועמדים לכנסת ה-20. הוועידה בחרה רק את המועמדים, שכן איש לא התמודד מול זהבה גלאון על תפקיד היו"ר, שמצידה בטוחה: "נביא 10 מנדטים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי התוצאות שהוכרזו הערב, זוהי הרשימה שמרצ תציג לוועדת הבחירות המרכזית:

1. ח"כ זהבה גלאון - יו"ר המפלגה.
2. ח"כ אילן גילאון.
3. ח"כ עיסאווי פריג'.
4. ח"כ מיכל רוזין.
5. ח"כ תמר זנדברג.
6. ח"כ לשעבר מוסי רז.  
7. גבי לסקי.
8. אבי דאבוש.
9. ח"כ לשעבר אבשלום וילן.
10. רויטל לן כהן.

ח"כ עיסאווי פריג' (חדשות 2)

"אנחנו יוצאים למסע להחזיר את המדינה לאזרחיה, ולהפיח תקווה במקום בו יש כל כך הרבה ייאוש", אמר הזוכה במקום הראשון אילן גילאון. "ביחד עם מרצ נביא למהפך בבחירות. אותנו אתם מכירים מקודם - מרצ היא המפלגה הכי אדומה מבחינה חברתית, הכי ירוקה מבחינה סביבתית והכי אפורה מבחינת חריצותה והכי נקייה מבחינת נקיון כפייה. מול מפלגות הטרנד מרצ ניצבת כאש תמיד".

יו"ר המפלגה ח"כ זהבה גלאון גאה בתוצאות. "יש רשימה נהדרת, הרשימה הטובה ביותר בכנסת", אמרה. "רשימת שמאל שלא מתביישת להיות שמאל. ברשימה הזו נכניס לכנסת 10 חברים וחברות כנסת. 10 מנדטים למרצ זה הסדר מדיני; 10 מנדטים למרצ זה מיגור העוני וקידום דיור ציבורי ודיור בר השגה; 10 מנדטים ירחיקו את הימין מהכסף והתקציבים להתנחלויות; 10 מנדטים ויש לנו נישואין אזרחיים; 10 מנדטים למרצ והחינוך לדמוקרטיה חוזר ובגדול".

כ-966 מתוך 1,010 חברי הוועידה השתתפו בהצבעה הממוחשבת, שהם כ-95% מבעלי זכות הבחירה. 23 מועמדים התמודדו על מספר קטן של מקומות ריאליים, אל מול הדשדוש של המפלגה בסקרים. לא היו ברשימה זעזועים של ממש, זולת פרישתו של ח"כ ניצן הורוביץ.