יחימוביץ' מתכננת: פריימריז בזק תוך חודשיים

כשברקע התנגדות גוברת להנהגתה בשורות המפלגה, מבקשת יו"ר העבודה ללכת לפריימריז בתוך חודשיים. אחת הסיבות: למנוע מאישים פופלריים ובראשם גבי אשכנזי להתמודד מולה ולנצח. המתנגדים העיקריים: הרצוג, כבל ומרגלית

יחימוביץ'. רוצה להקדים את המירוץ (חדשות 2)

על רקע ההתנגדות ההולכת וגוברת למולה בסיעה, יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' מתכננת לקיים פריימריז בזק לראשות המפלגה בתוך חודשיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחת הסיבות המרכזיות הוא הרצון של יחימוביץ' למנוע מאישים פופלרים, ובראשם הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, להיכנס למירוץ מולה ולנצח. אשכנזי אינו מתכנן להיכנס לפריימריז לפני שיתנקה מפרשת הרפז. הסבר נוסף נעוץ בניסיון לא לאפשר מפקד חדש של המתמודדים שיצליחו להביא מתפקדים חדשים שיתמכו בהם.

מי שמתנגד כרגע למהלך הם חברי המפלגה: ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, ח"כ איתן כבל וח"כ אריאל מרגלית. בינתיים, יו"ר העבודה סופגת מכה גם בקרב על הבוחר, כששר האוצר יאיר לפיד לוקח ממנה חלק ניכר מהתמיכה הציבורית.

קרב הפייסבוק מול לפיד

נראה כי לאחרונה עסוקה יחימוביץ' בקרב מול לפיד. לאחר נאומו בפתיחת מושב הקיץ של הכנסת, ניהלה יו"ר האופוזיציה מלחמת גרסאות מול שר האוצר בפייסבוק. "שגיאת ענק מפחידה או בורות קשה של שר האוצר לפיד?", פתחה יחימוביץ' את הפוסט שלהץ היא טענה כי במהלך נאומו טעה לפיד ב-7 מיליארד שקלים כשהציג את גודל הגירעון. "הבדל של 7 מיליארד שקלים הוא כל כך דרמטי לחיים של כולנו עד שאין לי כמעט מילים לתאר את עומק המבוכה", הוסיפה.

יאיר לפיד. לוקח מיחימוביץ' תמיכה? (חדשות 2)

בלשכתו של שר האוצר מיהרו להגיב. "הנתון אליו את התייחסת מדבר על הגרעון המצטבר. זהו נתון אחר שאינו קשור לנושא שעליו דיברת, כתבה יועצת התקשורת של השר, נילי רייכמן. אבל יחימוביץ' לא הסתפקה בתשובה והשיבה אש: "לפעמים פשוט יש להודות בטעות".

המאבק נמשך בראיון לאולפן "שש עם סיוון רהב מאיר". "הנאום פשוט היה קרקס מביך ומביש", הצהירה יחימוביץ' בראיון. לדבריה, מדובר באותו התקציב שהגיש ראש הממשלה בנימין נתניהו ערב הבחירות. "אנחנו מדברים על קיצוצים של 18 מיליארד שקלים, וזה הולך לעלות לריקי כהן הרבה יותר".