נתניהו קיבל ארכה להרכבת הממשלה: "דרוש עוד זמן"

על רקע הקשיים בהרכבת הממשלה, נתניהו ביקש וקיבל מהנשיא ריבלין ארכה בת 14 ימים להמשך המגעים. "אנחנו קרובים אבל דרוש לנו עוד זמן על מנת שהממשלה תהיה יציבה", אמר נתניהו. ריבלין: "העם בישראל כולו משווע להקמתה של ממשלה אשר תוכל לקבל החלטות והכרעות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הבוקר (שני) לבית הנשיא בירושלים, שם ביקש וקיבל מנשיא המדינה ראובן ריבלין ארכה של 14 ימים להרכבת הממשלה בראשותו. "אנחנו התקדמנו ואנחנו בדרך להרכבת ממשלה", הצהיר נתניהו, "אבל דרוש לי זמן נוסף על מנת שהיא תהיה יציבה ועל מנת להגיע להסכמות בדברים השונים שהם חשובים כדי שנעמוד בכל האתגרים שעומדים בפני מדינת ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמתחייב בחוק, נשיא המדינה ריבלין העניק לנתניהו את תוספת הזמן וקרא לו לפעול במהירות על מנת להקים ממשלה שתוכל לקבל הכרעות. "אני יודע שהעם בישראל כולו משווע להקמתה של ממשלה אשר תוכל לקבל החלטות והכרעות שכן ממשלת מעבר, ממשלה שאינה כזו אשר קיבלה את אמון הכנסת, היא ממשלה אשר הציבור רואה בה דבר שהוא מחויב לתיקון", אמר לו ריבלין.

"הואיל ולא חל שינוי בנסיבות ההמלצה לפיה הטלתי את התפקיד עליך ולאחר שאתה עדכנת אותי ביכולתך לסיים את מלאכת ההרכבה תוך פרק הזמן הנדרש, אני נותן לך בזאת ארכה של 14 יום לצורך השלמת הרכבת הממשלה", אמר ריבלין לנתניהו. "אני מאחל לך שבמשך הימים הקרובים תצליח להרכיב ממשלה יציבה למדינת ישראל".

בנט, ארכיון (פלאש 90)

בקשת ראש הממשלה מגיעה בין היתר על רקע המשבר בין הליכוד לבית היהודי בסוגיית תיק הדתות. אמש איים יושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט כשצייץ בחשבון הטוויטר שלו, שאם ש"ס תקבל את תיק הדתות - ולא מפלגתו, זהו סוף המשא ומתן מבחינת הבית היהודי. ״הגיע הזמן שנתניהו יפסיק לשחק איתנו״, אמרו הבוקר בסביבתו של בנט.

על פי גורמים במערכת הפוליטית, ההחלטה של בנט להעמיד את סוגיית תיק הדתות כתנאי להצטרפות לממשלה נובעת בין היתר מהערכה שנתניהו קרוב לסגירת הסכם עם החרדים. גם העובדה שלנתניהו אין נכון לעכשיו אופציה לממשלת אחדות והרכב הקואליציה ברור, הביאה את יושב ראש הבית היהודי למהלך של הקשחת עמדות.