סגן שר האוצר מיקי לוי על החרדים: "טפילים"

פחות מ-48 שעות חלפו מאז נאום ההתנצחות של שר האוצר יאיר לפיד עם ח"כים חרדים במליאת הכנסת, והיום מספק סגנו, מיקי לוי, עוד התבטאות שנויה במחלוקת. במהלך ראיון לתוכנית הבוקר של רדיו קול ברמה אמר לוי: "אי אפשר להיות טפילים על הציבור הישראלי". מיד לאחר מכן התנצל לוי על בחירת המילים

העימותים בין חברי סיעת "יש עתיד" למפלגות החרדיות הולכים ומתגברים בימים האחרונים. לאחר ששר האוצר התווה את הדרך בנאומו במליאת הכנסת, ולאחר פרסום סעיפים מחוק ההסדרים שצפויים לקצץ ולהגביל משמעותית את התקצוב למוסדות הלימוד החרדיים, מצטרף גם סגן שר האוצר מיקי לוי לקלחת בהתבטאות לא זהירה, עליה מיהר להתנצל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לתוכנית הבוקר של רדיו קול ברמה אמר לוי - "הם חייבים להשתלב בשוק העבודה. אי אפשר להיות טפילים על הציבור הישראלי. אי אפשר להמשיך ולחיות על כתפם של אלה שמשלמים מסים, של אלה שהולכים לצבא, של אלה שמשרתים את המדינה". סגן שר האוצר הוסיף ופנה לציבור החרדים - "אתם אזרחים שחיים במדינה הזו, שווי זכויות. אז בואו תהיו גם שווי חובות".

מיד לאחר מכן חזר בו מיקי לוי מבחירת המילים. "אני מתנצל על המילה המיותרת, אני רק אומר שאי אפשר לחיות על כתפי משלם המסים הישראלי", הבהיר לוי שהתראיין לתוכנית על רקע הצעת התקציב של שר האוצר, יאיר לפיד והכנסת סעיף לימודי הליבה לחוק ההסדרים.

"במקומות אחרים בעולם קוראים לזה אנטישמיות"

ח"כ אלי ישי, מראשי ש"ס, מיהר לפרסם תגובה לדברי סגן שר האוצר. "מדאיג שבישראל 2013 נאמרים דברים כמו בגרמניה 1942", הצהיר ישי.

"אם אמירות דומות לזו היו נאמרות במדינה אחרת על ידי חבר פרלמנט אירופאי על הקהילה היהודית, היתה הארץ מזדעזעת ובצדק. לצערי, התנהלותו של שר האוצר ויו"ר יש עתיד, נותנת לגיטימציה ומעודדת המשך הפגיעה בציבור החרדי, פגיעה שידוע כיצד מתחילה אך לא כיצד תסתיים. במקומות אחרים בעולם קוראים להתנהלות ולהתנהגות הזו אנטישמיות", סיכם ישי נחרצות.