נתן זך פרסם מודעת תמיכה בפלסטינים: "אבו מאזן, ברכות בדרך לבית הדין בהאג"

המשורר הנודע פרסם מודעה שנויה במחלוקת בעיתון "הארץ" בה בירך את יושב ראש הרשות הפלסטינית על פנייתו לבית הדין הבינלאומי בהאג בכוונה שיפתח בחקירה נגד ישראל. זך לחדשות 2 Online: "לכל אדם הזכות לפנות לבית המשפט, רצח עם איננו מוצדק בשום מקרה". במערכת הפוליטית תקפו בחריפות את המשורר: "טרור דיפלומטי"

המודעה שפרסם זך ב"הארץ", היום (חדשות 2)

"לאבו מאזן, ברכות בדרך לבית הדין בהאג": המילים הללו עיטרו היום (שני) מודעה בעיתון "הארץ" עליה לא חתם גורם ערבי או פלסטיני כלשהו, אלא המשורר הנודע נתן זך בן ה-85.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זך פרסם את המודעה על מנת להביע תמיכה ביושב ראש הרשות הפלסטינית, לאחר שפנה לראשונה לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג - זאת על מנת שיפתח בחקירה נגד ישראל עקב חשדות לכאורה לביצוע פשעי מלחמה.

בשיחה עם חדשות 2 Online הבהיר הבוקר המשורר: "המודעה הזו מדברת על כך שלכל אדם יש זכות ללכת לבית דין והוא יחליט אם הוא צודק או לא. הזכות נתונה לכל אדם, רצח איננו מוצדק בשום מקרה".

"זכותם של הפלסטינים לפנות לביהמ"ש". זך (חדשות 2)


"אני לא ידוע אם יש סיכוי לפלסטינים בהאג, אני לא שופט", אמר זך שהוסיף: "יש להם בפעם הראשונה סיכוי להגיש את תלונותיהם לבית משפט בינלאומי, זו זכותם".

במערכת הפוליטית תקפו: "נתן זך מעודד טרור דיפלומטי"

בדבריו התייחס המשורר גם לגל הטרור באירופה שהחל לאחר שפורסמו הקריקטורות על הנביא מוחמד בעיתון הסאטירי הצרפתי "שארלי הבדו", ש-12 מחבריו נרצחו בפיגוע טרור לפני כשבועיים: "אני חושב שכל קריקטורה של אנשים שנתנו דתות לעולם כמו מוחמד כמו ישו, כל השמצה של מוחמד או קריקטורה הוא מעשה נבלה שאין דומה לו. אין לאף אחד שום זכות להציג בצורה מכפישה ומנוולת מנהיגים של דתות שלא עשו רע לאף אחד".

"בינתיים לא קיבלתי תגובות שליליות, זה הגל השני של השמצות ועלבונות. אם אני ברשימה אחת עם משה רבנו ישו ומוחמד אז אני מוריד את הכובע לפני עצמי", הוסיף המשורר.

"זך מעודד טרור דיפלומטי". ח"כ שקד (חדששות 2)


אלא שבינתיים - החלו להצטבר תגובות חריפות במיוחד במערכת הפוליטית נגד המודעה: "נתן זך מעודד טרור דיפלומטי נגד ישראל", תקפה ח"כ איילת שקד (הבית היהודי) בעמוד הפייסבוק שלה. "זה מה שקורה כשבמפלגת המחנה הציוני יושבים אנשים שתומכים במשטים לעזה", המשיכה.

עמיתה למפלגה, סגן שר החינוך אבי וורצמן, תקף גם הוא את המודעה: "לקרוא ולא להאמין. מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו". תגובה דומה סיפקה גם סגנית השר גילה גמליאל (הליכוד).