הוקם "קבינט הדיור" בראשות לפיד

הממשלה אישרה את הקמתו של קבינט הדיור בראשות שר האוצר, שבו יהיו חברים שרים נוספים ובהם יעלון, לבני וסער. הרכב השרים יהיה אחראי לקביעת מדיניות הממשלה בתחום הדיור, לאישור וקידום רפורמות ושינויים מבניים ולמעקב אחר יישום ההחלטות

יעמוד בראש "קבינט הדיור". לפיד (AP)

אחרי ההבטחות להורדת מחירי הדיור, שר האוצר לפיד מונה לעמוד בראש הקבינט שיקבע את המדיניות בתחום. הממשלה אישרה היום הקמת ועדת דיור בראשות לפיד, שתפקח בין היתר על קידום רפורמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההחלטה, בקבינט יהיו חברים שר השיכון והבינוי אורי אריאל, שר האנרגיה והמים סילבן שלום, שר הביטחון משה יעלון, השר להגנת הסביבה עמיר פרץ, שר החקלאות ופיתוח הכפר יאיר שמיר, שרת המשפטים ציפי לבני, שר הפנים גדעון סער ושר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים ישראל כץ.

הקבינט יהיה אחראי על אישור וקידום רפורמות ושינויים מבניים לייעול מדיניות הממשלה בתחום המקרקעין, התכנון והבנייה למגורים, למעקב אחר יישום ההחלטות, לקידום פרויקטים בתחום הבנייה למגורים, בין היתר לדיור להשכרה לטווח ארוך ופרוייקטים של התחדשות עירונית ופינוי בינוי. 

כתובות הנאצה ביפו (דוברות המשטרה, מחוז ת"א)
 

כתובות נאצה נגד לפיד ביפו: "אשכנאצי כמו אביו"

כמעט במקביל, התגלו היום כתובות נאצה נגד שר האוצר בשדרות ירושלים ביפו. על קירות מספר בניינים בעיר, ביניהם "מועדון התיאטרון", נכתב "יאיר לפיד - אשכנאצי כמו אביו". שוטרי מרחב יפתח פתחו בחקירה. במפלגת יש עתיד בחרו שלא להגיב על האירוע.

אמש הגיעו עשרות בני אדם הגיעו להפגין מול מטה מפלגת יש עתיד בתל אביב, שם נערכה ישיבת הסיעה. הם קראו קריאות נגד הקיצוצים ומחו על התנהלותו של יאיר לפיד. כ-50 המפגינים נשאו שלטים שעליהם נכתב בין היתר "בלי קיום וכבוד אין עתיד", "בלי דיור ציבורי אין עתיד", חלק מהמפגינים לבשו חולצות שעליהן נכתב "לא נחמדים".

שר החינוך הרב שי פירון ושרת הבריאות יעל גרמן הגיעו למקום והמפגינים חסמו את דרכם במשך כמה דקות ומנעו מהם להיכנס. כוחות המשטרה שהיו במקום ואבטחו את ההפגנה התערבו ואפשרו את כניסתו של פירון.