לפיד: "הגזירות מפחידות , אבל צריך לחזור להתנהגות אחראית"

שר האוצר שוב השתמש בפייסבוק כדי להתייחס לתוכנית הקיצוצים המתוכננת והבהיר: "מה שאנחנו מבצעים עכשיו הוא תיקון כואב והכרחי, והוא לא יימשך יותר מדי זמן". לפיד הדגיש כי מדובר בחלק מתוכנית ארוכת טווח שתביא לשינוי מהותי: "זה יצליח מפני שנהיה נחושים וסבלניים ולא נכנע לשיח פופוליסטי וקצר-רוח"

שר האוצר יאיר לפיד ניצל שוב את עמוד הפייסבוק שלו בכדי לפנות לציבור, והתייחס לתכנית הקיצוצים הצפויה. "צריך לחזור להתנהגות אחראית כדי שלא נהפוך להיות יוון או ספרד", הדגיש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כלכלה לא משנים ביום אחד, וגם לא בשלושה שבועות" כתב לפיד. "אני יודע שזה לא קל, אני יודע שהגזירות מפחידות ואנשים לא גומרים את החודש, אבל מה שאנחנו מבצעים עכשיו הוא תיקון כואב והכרחי, והוא לא יימשך יותר מדי זמן", הבטיח. "כל מה שאנחנו עושים היום הוא חלק מתוכנית ארוכת טווח שתביא לשינוי עומק בחינוך, בדיור, בהורדת יוקר המחיה, בשיוויון בנטל, בכל מה שחשוב לאדם העובד בישראל".

לפיד ציין כי לצורך עמידה במטרות שהציב, יוקמו קבינט הדיור, ועדת השרים לשיוויון בנטל וקבינט מיוחד לטיפול ביוקר המחיה.

"יום הזיכרון - תזכורת לכך שעמדנו בזמנים קשים בהרבה"

"נהוג לומר שלישראלים אכפת רק מהכסף שלהם", כתב לפיד, "אך אני לא מאמין בזה לרגע". הוא התייחס לערב יום הזיכרון שיחול מחר וציין כי הוא מהווה "תזכורת עצובה לכך שכבר עמדנו יחד בקשיים גדולים הרבה יותר".

לפיד המשיך והסביר כי "מה שמכעיס את הישראלים היא התחושה שהכסף הולך למקומות הלא נכונים, ושהממשלה לא זוכרת שהיא צריכה להתייחס בחרדת קודש לכל אגורה מכספי המיסים שלהם, את זה בדיוק אנחנו משנים עכשיו. זה ייקח זמן אבל זה יצליח מפני שהבחירות האחרונות לימדו אותנו שבעיתות משבר אפשר וכדאי לפנות לציבור הישראלי ובמקום להבטיח לו הבטחות ריקות מתוכן לומר לו את האמת".

מוקדם יותר התראיינה יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' לתוכנית "פגוש את העיתונות" ומתחה ביקורת על התנהלות שר האוצר ועל הפרת הבטחותיו לבוחרים. "שר האוצר שאל איפה הכסף, אמר שמעמד הביניים לא יהיה יותר כספומט של הציבור ואף הבטיח פוליטיקה חדשה", אמרה. "שתי דקות לאחר שהוא מונה לתפקיד הוא מביא בדיוק את התוכנית של נתניהו וגוזר גזירות קשות מנשוא. לפיד הופך את חייה של אותה ריקי כהן דמיונית לקשים מאוד, במקום לקחת מכיסם של אלה שיש להם יותר".