יחימוביץ': "לפיד הופך חיי ריקי כהן לקשים"

יו"ר העבודה תקפה בפגוש את העיתונות את התנהלות שר האוצר. "במקום לקחת ממי שיש להם יותר, לפיד גוזר גזירות קשות מנשוא". על החלטתה להישאר באופוזיציה אמרה: "הפסקתי את הגנטיקה של העבודה לזחול לכל ממשלה"

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' תקפה את שר האוצר יאיר לפיד בנוגע לתכנית הקיצוצים, שאותה הוא עתיד להוביל במסגרת תקציב המדינה לשנת 2013. "שר האוצר הופך את חייה של ריקי כהן לקשים מאד", אמרה יחימוביץ'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בראיון לתכנית "פגוש את העיתונות" מתחה יחימוביץ' ביקורת על הפער בין הבטחותיו של לפיד טרם הבחירות, לבין הפעולות בהן הוא נוקט במהלך תפקידו. "שר האוצר שאל איפה הכסף, אמר שמעמד הביניים לא יהיה יותר כספומט של הציבור ואף הבטיח פוליטיקה חדשה. שתי דקות לאחר שהוא מונה לתפקיד הוא מביא בדיוק את התוכנית של נתניהו וגוזר גזירות קשות מנשוא. לפיד הופך את חייה של אותה ריקי כהן דמיונית לקשים מאוד, במקום לקחת מכיסם של אלה שיש להם יותר".

"נתניהו הציע לי את תיק האוצר"

יחימוביץ' התייחסה גם למגעים הקואליציוניים שהתקיימו טרם הקמת הממשלה ואישרה הדיווחים שלפיהם הציע לה נתניהו להצטרף לממשלה בראשותו בתפקיד שרת האוצר.

"הייתה הצעה מפורשת", סיפרה. "הייתי שמחה לכהן כשרת האוצר לו ידעתי כי תהיה בידיי היכולת לשנות ולהשפיע על חייהם של האזרחים. בדקתי את ההצעה לעומקה עם נתניהו והתברר לי שכשרת אוצר אצטרך לנהוג כמו לפיד. חבל על המאמץ, הצד שאותו מציג ראש הממשלה הוא שקובע הכל והוא שר העל הכלכלי. אם הייתי נענית התוצאה היתה שדווקא אני עם השקפת עולמי, הייתי משמשת כזרוע המבצעת של נתניהו".

יו"ר העבודה התייחסה גם להאשמות שהפנה כלפיה יו"ר ההסתדרות עופר עיני לפיהן, לא שקלה ברצינות את ההצעה להצטרף לממשלתו של נתניהו. עיני, אמר אמש ב"אולפן שישי" כי יחימוביץ' לא בדקה באמצעות "מו"מ אמיתי" מה תוכל להשיג בתפקיד שהוצע לה. מנגד ענתה יושבת ראש האופוזיציה כי "הגנטיקה של מפלגת העבודה היא לזחול בטבעיות אל הממשלה. אני הפסקתי את השאיפה הזו. מבין כולם עופר עיני הוא היחיד בסביבה שאומר את הדברים הללו בידים נקיות".

יחימוביץ' הגיבה גם להאשמות שהופנו כלפיה מכיוונם של בכירי מפלגתה והבהירה כי המאבק על ראשות העבודה, הינו לגיטימי ומקובל כבכל מדינה דמוקרטית. "זהו מאבק לגיטימי וחשוב שיתרחש מוקדם ככל האפשר", אמרה. יחד עם זאת, הבהירה: "ההתכתשות הפנימית מזיקה למדי מאחר ועל המפלגה להיאבק במטרות רבות הנמצאות מחוצה לה".