יחימוביץ' תקפה את היעדרות לפיד מהמליאה: "פייסבוק לא יכול להחליף את הכנסת"

הכנסת סוערת. הח"כים שהגיעו לדיון הפגרה המיוחד על הגזירות הצפויות זעמו על העובדה ששר האוצר בחר לא להגיע ולספק תשובות. כשעלה לדוכן סגנו מיקי לוי קמה ח"כ שלי יחימוביץ' ומחתה: "הגענו לשיא חדש - בעודנו יושבים פה שר האוצר מעלה סטטוס בפייסבוק במקום לבוא הנה ולענות על שאלות", אמרה ויצאה בהפגנתניות החוצה

דיון סוער במיוחד היום בכנסת: יושבת ראש האופוזיציה שלי יחימוביץ זעמה על שר האצר שנעדר מהדיון ובאותו הזמן פרסם בעמוד הפייסבוק שלו הכחשה לדברים שלפיהם שכר הסטודנטים יעלה בקרוב

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר שסגן שר האוצר מיקי לוי עלה לדוכן על מנת להשיב לשאלות האופוזיציה קמה מכיסאה יחימוביץ' וקראה: "הגענו לשיא חדש - בעודנו יושבים פה שר האוצר מעלה סטטוס בפייסבוק במקום לבוא הנה ולענות על שאלות. פייסבוק לא יכול להחליף את הכנסת". אחר כך לקחה יצאה יו"ר האופוזיציה בהפגנתיות מהאולם. 

מספר דקות לפני כן פרסם שר האוצר יאיר לפיד בעמוד הפייסבוק שלו פנייה לסטודנטים בעקבות הדיווחים שלפיהם שכר הלימוד שלהם יעלה בקרוב, הוא הבהיר כי "עושים סיבוב על הסטודנטים". לדבריו, כשקם היום בבוקר "הוכרזה מלחמה נגד קיצוץ שמעולם לא היה". הבוקר כבר נשמעה ביקורת כלפי לפיד, על החלטתו, לכאורה.

יושבת ראש האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ' אמרה בדיון על הגזירות הכלכליות הצפויות: "איפה הבושה? איך מעזים לגעת בסטודנטים?". לאחר ששמעה את תגובת לפיד, אמרה יחימוביץ': "היה לו זמן לשבת בפייסבוק במקום לבוא לכנסת פה לענות בצורה מכובדת. הפייסבוק הוא לא תחילף לכנסת".

הכחיש את הדיווחים. השר לפיד (AP)

"איש לא החליט להעלות את שכר הסטודנטים, אין שום אולטימטום באוויר, ואילו חשבתי שהולכים לפגוע בסטודנטים הייתי נוסע אלי הביתה כדי להפגין נגד עצמי - בעצמי. אז למה נציגי התאחדות הסטודנטים פרסמו את זה? כדי שאני איאלץ להכחיש ואז הם יוכלו לומר שהם כופפו אותי", הוא הסביר.

התגובה של לפיד בפייסבוק (פייסבוק)

הוא גם האשים את ראשי הסטודנטים בשימוש בטריקים של 'פוליטיקה ישנה', והמשיך להשתמש בביטוי 'ריקי כהן'."כמו שאתם יודעים, התקציב הקרוב ישים את האדם העובד במרכז. לא רק את ריקי כהן, אלא גם את הבן שלה, שרוצה ללמוד הנדסת מחשבים", הבהיר.

שר האוצר אמר כי הסטודנטים הם מעמד הביניים של מחר והליבה של חזון האדם העובד: "הוא האיש שאני רוצה לעזור לו", אמר בהתייחסו לציבור הסטודנטים. הוא גם התייחס לעניין התקציב ואמר כי הוא לא יהיה קל: "כולנו נצטרך להתגייס. התקציב ישים בפעם הראשונה את מעמד הביניים במרכז". סגנו של לפיד, ח"כ מיקי לוי, הכחיש גם הוא את הדיווח מעל בימת הכנסת.

יחימוביץ' נגד לפיד: "איפה הבושה?"

עוד לפני הסערה, הייתה יחימוביץ' הראשונה לעלות על דוכן הנואמים במסגרת דיון הפגרה המיוחד על הגזירות הכלכליות הצפויות, שם התייחסה יושבת ראש האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ', לדיווחים על הכוונה להעלות את שכר הסטודנטים. "גם ככה החיים של הסטודנטים בישראל הם קשים מאוד. הם מגיעים בגיל מאוחר לאוניברסיטה - כל המחקרים מראים שיוקר המחיה שלהם עלה מאוד והוא בלתי נסבל. אז עוד לפני שנוגעים במשהו, בפסיק, בהם אתם מעזים לגעת? להפוך את החיים שלהם לעוד יותר קשים?"", זעמה יושבת ראש האופוזיציה.

"מה ציפתה ממך ריקי כהן אותה מורה דמיונית שמרוויחה עשרת אלפים שקל לחודש וחולמת, למשל, שהבת שלה תהיה רופאה?", ציינה. "היא דמיינה בכלל שתצטרך לשלם יותר מכסה על הילדים הסטודנטים שלה? היא דמיינה ששר האוצר לפיד ושר החינוך פירון יעשו מה שממשלת נתניהו - שאתם יודעים כמה ביקורת הייתה לי עליה - לא עשתה?יש דוגמא רעה מזו לציבור לחוסר אמינות מוחלט?", תהתה.