ליברמן לח"כים: ותרו על 10% מהשכר

יו"ר ישראל ביתנו פנה אל עמיתיו למשכן הכנסת באמצעות הפייסבוק שלו וקרא להם לוותר על 10% משכרם בכדי להפגין דוגמה אישית בתקופה התקציבית הקשה. במקביל, הודיע ליברמן כי הוא ומפלגתו יתמכו בתקציב ששר האוצר הנכנס יאיר לפיד יניח על שולחן הממשלה

ותרו על 10% מהשכר", ליברמן, ארכיון (רויטרס)

ח"כ אביגדור ליברמן קרא במפתיע לחברי הכנסת להירתם למאמץ לחסוך בתקציב ולקצץ בשכרם. בהודעה שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו כתב יושב ראש ועדת החוץ והביטחון של הכנסת ושר החוץ לשעבר: "מעבר לחסכון התקציבי, נפגין גם דוגמה אישית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעה, הצהיר ליברמן כי מפלגתו, ישראל ביתנו, תתמוך בתקציב שיביא שר האוצר יאיר לפיד לאישור הממשלה. ליברמן הבהיר כי הוא ואנשיו יתנו גיבוי לתקציב שיונח על שולחן הממשלה. "אנו סבורים שצריך לתת לשר האוצר החדש את האפשרות לעבוד ולבצע את המהלכים שהוא סבור שייטיבו עם הכלכלה הישראלים ועם אזרחי ישראל", כתב.

יקבל עזרה מישראל ביתנו, לפיד (AP)
ליברמן הוסיף בהודעתו כי "הרבה יותר קל לתת עצות מאשר להיות האיש שצריך לקבל החלטות, והרבה יותר קל להעביר ביקורת מלקבל אחריות. אנו לא נוהגים כך, לכן החלטנו כי אנו מעניקים לשר האוצר גיבוי מלא ונתמוך בכל מקרה בהצעת התקציב שאותה הוא יביא לממשלה".

בנוגע לפנייתו אל הח"כים בעניין שכרם, קרא ליברמן לעמיתיו לוותר על 10% ממשכורתם החודשית עד לתום שנת 2014: "אנו סבורים כי על כל השרים והמפלגות לנהל את דיוני התקציב בצורה אחראית ורצינית ולהבין שאי-אפשר להיענות לכל הדרישות כשהשמיכה כה קצרה. אנו מקווים שרה"מ, יו"ר הכנסת ושר האוצר יתמכו בהצעתנו ומעבר לחסכון התקציבי ניתן גם דוגמא אישית בתקופה לא קלה".