מי יקבל את הב-מ-וו של ליצמן?

מכונית הב-מ-וו שביקש סגן שר הבריאות היוצא יעקב ליצמן, עומדת יתומה בחניון משרד הבריאות, מאחר והשרה הנכנסת מתעקשת שלא לקבלו, מאחר מדובר ברכב ראוותני ובזבזני. במנהל הרכב הממשלתי מחפשים כעת אחר שר אחר שיסכים לקבל את הרכב שעלה למשלם המסים כרבע מיליון שקלים

הרכב מחכה במחסן. ב.מ.וו. 528 (יח"צ)

מכונית ב-מ-וו 528 חדשה ומפוארת שנרכשה על חשבון משלם המסים עומדת למעלה מחודש בחניון משרד הבריאות ללא כל דורש. הסיבה: השרה החדשה יעל גרמן, מסרבת לנהוג ברכב שנרכש עבור ח"כ יעקב ליצמן, סגן השר היוצא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח שפורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות", ליצמן הספיק ליהנות מהרכב המפואר במשך חודשיים בלבד. אולם כעת, מסרבת השרה גרמן "לירושה" היוקרתית, והחליטה בניגוד לנהלים המקובלים במנהל הרכבה הממשלתי שלא לקבלו לידיה.

גרמן הסבירה לאנשי המנהל כי היא אינה מעוניינת ברכב הבזבזני לדבריה, וביקשה רכב חשמלי או היברדי הנחשב לזול בהרבה. כשאנשי מנהל הרכב סירבו לבקשתה, הודיעה השרה כי תמשיך להחזיק ברכבה ההיברדי הפרטי ועמדה אף היא בסירובה לקבלו.

כעת מנסים אנשי מנהל הרכב הממשלתי למצוא שרים אחרים המעוניינים במכונית העומדת כעת ללא דורש. אולם אף שר נענה לקריאת המנהל. ההערכה היא שברוח הקיצוצים והגזירות, אף שר אינו מעוניין לנהוג ברכב שעלותו נאמדת ברבע מיליון שקלים, שמא הדבר יפגע בתדמיתו הציבורית.

משרד האוצר: ארבעה שרים נוסעים ברכבם הפרטי

סגן השר היוצא יעקב ליצמן, היה זכאי לתנאים הזהים לאלו של שר בממשלה, כך על פי ההסכמים הקואליציוניים בממשלה הקודמת. ליצמן הגיש את הבקשה לקבל את הרכב לאחר שרכבו הקודם עבר תאונה והושבת. הבקשה לקבלת הרכב אושרה למורת רוחם של אנשי האוצר שתהו מדוע לא יוכל להמשיך לנהוג ברכב שכור וזול יותר, על למועד הבחירות.

גרמן. מסרבת לקבל את הרכב היוקרתי (ורדי כהנא)
מבין חברי הממשלה החדשה, שר האוצר לפיד הודיע כי ימשיך לנהוג ברכבו הפרטי, בעוד שהאחרים ממשיכים לנהוגו במכוניותיהם עד שיעברו לרכב שהמדינה מעמידה לרשותם. כל השרים העדיפו את הסיטרואן C5 הנחשבת לזולה וחסכונית על פני מכוניות הב-מ-וו.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה בשם מנהל הרכב הממשלתי כי עד לאישור תקציב 2013 לא מתבצעת כל רכשיה של כלי רכב ובכלל זה לנושאי משרות שלטוניות. "עד לרכישה העתידית נוסעים השרים בצי הרכב הקיים, וארבעם מהם נוסעים כעת ברכבם הפרטי. כל רכב המיועד לשרים שלא ייעשה בו שימוש על ידי נושא המשרה יועבר לבעל תפקיד אחר הזכאי לכך".