מהומה בוועידת מפלגת העבודה: "חבורה של ערסים"

בעקבות ויכוח קשה שניטש בין תומכיה של יושבת-הראש יחימוביץ' לבין מתנגדיה לגבי שינויים שברצונה לערוך בתקנון המפלגה, עלה אחד מהראשונים לבמה, ועקב קריאות ביניים שנזרקו לעברו, השתמש בביטוי המעליב נגד הקהל. הוא הורד באלימות מהבמה

דיון סוער הערב בכינוס של ועידת מפלגת העבודה: ויכוח קשה התגלע בין תומכיה של יושבת-הראש יחימוביץ' לבין מתנגדיה. על סדר היום - שינויי תקנון שנועדו לחזק את מעמדה של יחימוביץ' במוסדות המפלגה. מולה עומדים בן בריתה לשעבר, עופר עיני, וחברי סיעה נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרוחות החלו לסעור בתחילת כינוס הוועידה, אז נוצרה מחלוקת בין הצדדים לגבי השינויים שבדעתה של יושבת-הראש לערוך בתקנון המפלגה. מתנגדיה, שכינו הרעיון כ"מחטף", הגבירו את גובה הלהבות בשלב מסוים בערב, שבו עלה אחד מתומכיה של יחימוביץ' לבמה, ובתגובה לקריאות הביניים שצעקו לעברו, כינה את מתנגדי מנהיגת המפלגה כ"חבורה של ערסים".

אז, עלו לבמה כמה מהם וניסו להורידו בכוח תוך שהם משליכים לעברו מספר חפצים. לאחר שהרוחות נרגעו מעט, עלה לבמה יושב-ראש ההסתדרות, עופר עיני, בן בריתה בעבר של יחימוביץ', המתנגד נחרצות לשינויים שבכוונתה להנהיג בתקנון המפלגה - למרות שתכנן שלא לשאת דברים. יצוין, כי הנהגתה של יחימוביץ' מעולם לא אותגרה כפי שקרה הערב.