בנט הציג את מתווה השיוויון בנטל: 1,800 אברכים יקבלו פטור

המילים שיוויון בנטל עלו יותר מאי פעם במהלך המשא ומתן הקואליציוני, וייתכן שכך הן יבואו לידי ביטוי בשטח: שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט הציג היום את מה שעשוי להיות מתווה גיוס החרדים, שלפיו רק 1,800 מהם יקבלו בשלב האחרון פטור גיוס. עד אז, ב-4 השנים הקרובות, יזכו כל החרדים שגילם מעל ל-22 בפטור מיידי

הצצה ראשונה למתווה השיוויון בנטל? בנט (פייסבוק)

שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט ניצל היום את נאומו בכנס רמלה ה-6 להצגת מה שעשוי להיות מתווה גיוס החרדים במסגרת קידום השיוויון בנטל. "יש פה פריצת דרך בחוק שיהיה ובהסכמים הקואליציונים", הוא הצהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לראשונה מכירה מדינת ישראל בצורה מפורשת בחשיבות של לימוד תורה כערך למדינת ישראל", אמר בנט בפתח נאומו. "זו פריצת דרך שלא היתה קודם בספר החוקים".

בנט פירט בפני המשתתפים את המתווה ואמר כי בשלב הראשוני "יינתן פטור גורף וחופש בחירה מוחלט לכל חרדי מגיל 22 ומעלה. הם יוכלו לעשות מה שהם בוחרים - ללמוד תורה, שירות צבאי, שירות אזרחי או השתלבות בכלכלה".

"לבחור מקצועות שאפשר להרוויח בהם"

"האחריות שתוטל על אותם חרדים תהיה לבחור מקצועות שאפשר להרוויח בהם", הוסיף בנט. "אל תלכו להיות עו"ד או רואה חשבון, אלא למקצועות שחסרים בהם אנשים".

באשר לשלב השני של המתווה הסביר השר כי "מאה אחוז ממי שמגיע לגיל 18 יוכל ללכת ללמוד תורה במשך 3 שנים עם אותם תמיכות שיש היום. בשנה הרביעית הם יוכלו להמשיך ללמוד תורה ולא יהיו סנקציות פליליות".

"1,800 מתוך אותם תלמידים שימשיכו ללמוד תורה", ציין בנט, "יקבלו תמיכה כלכלית מהמדינה והיתר - אם ירצו ללמוד ילכו קודם לצבא או לשירות אזרחי ואחר כך יבחרו מה רצונם לעשות בחיים".