שיעור פרטי מפרופסור: שר האוצר לפיד לומד מטרכטנברג

למי הייתם פונים אם הייתם צריכים שיעורים פרטיים בכלכלה? שר האוצר הטרי יאיר לפיד, שאינו ידוע בעילוי בתחום, פנה לאחרונה לפרופסור מנואל טרכטנברג כדי שזה ילמד אותו את רזי המקצוע. מאז הם נפגשים, ללא תמורה, בביתו של השר וסוקרים את האתגרים העומדים בפני המשק הישראלי

מורה פרטי בחינם, לפיד וטרכטנברג (רויטרס)

ביקורת ציבורית רבה הוטחה בתקופה האחרונה בשר האוצר החדש יאיר לפיד בשל חוסר ניסיונו בתחום. לפיד, המודע גם הוא לגודל האחריות המוטלת כעת על כתפיו, החליט לנסות וללמוד את המקצוע מאחד המומחים בתחום - הפרופסור מנואל טרכטנברג, כך מפרסם העיתון "ידיעות אחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מספר ימים לפני הסיכום על הרכב הקואליציה וחלוקת תפקידי השרים, וכשהבין לפיד כי עליו לקבל את התיק הכלכלי הבכיר במדינה, הוא יצר קשר עם פרופ' טרכטנברג וביקש ממנו "שיעורים פרטיים" בכלכלה, זאת על מנת שיוכל להתמודד כראוי עם המשימה החדשה.

טרכטנברג נענה בשמחה לבקשתו של לפיד, ומאז הוא נפגש עימו, מלמד אותו את רזי המקצוע וסוקר בפניו את האתגרים העומדים בפני המשק הישראלי. השיעורים הפרטיים, המתקיימים בדרך כלל בביתו של השר הם ללא תשלום.

טרכטנברג הוא כלכלן ישראלי בכיר המשמש בימים אלו כיו"ר הוועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה. שמו נודע לציבור בשנת 2011, אז מונה על ידי ראש הממשלה נתניהו לעמוד בראש ועדה הנושאת את שמו שבדקה את סוגיית יוקר המחייה בעקבות מחאה האוהלים. שמו הוזכר לאחרונה כמועמד להחליף את הנגיד סטנלי פישר שהודיע כי יפרוש בקרוב. כעת רק נותר לקוות כי השיעורים שמעביר הפרופסור הוותיק יתרמו לשר הנכנס.