שר הרווחה מאיר כהן: "אלחם בקיצוץ גם במחיר של 'מלחמת אחים'"

הסוף לחיוכים: שר הרווחה הטרי הבהיר כי ייאבק בכוונת יו"ר מפלגתו לפיד לבצע קיצוץ בתקציב משרדו, כך דווח ב"מעריב". "יש מקומות אחרים שאפשר לקצץ בהם", אמר כהן והצהיר: "אלחם בקיצוץ גם במחיר של 'מלחמת אחים' או 'מלחמה בין חברים'"

"יש שומנים אחרים לקצץ בהם", מאיר כהן (צילום: ורדי כהנא)

הממשלה החדשה רק הושבעה, אך הסכינים במאבק על התקציב כבר נשלפו. שר הרווחה הנכנס מאיר כהן הבהיר כי יילחם נגד הקיצוצים הצפויים במשרדו, גם אם הדבר יהיה במחיר של "מלחמת אחים" בתוך מפלגתו, כך פורסם ב"מעריב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על רקע אמירותיו האחרונות של שר האוצר הטרי יאיר לפיד בדבר גודל הגרעון בתקציב והצורך בקיצוץ מסיבי, צפוי השר כהן מ"יש עתיד" לבקש ממנו לכנס ישיבה דחופה יחד עם אנשי אגף התקציבים במשרד האוצר. בקשתו של כהן באה בעקבות הדיווחים מהימים האחרונים על כוונתו של יו"ר מפלגתו, לפיד, לקצץ באופן רוחבי בקצבאות הביטוח הלאומי ובתקציבים החברתיים.

השר כהן ציין כי יישמע על כוונותיהם של אנשי האוצר, אך יחד עם זאת הבהיר באופן נחרץ: "אתנגד בכל התוקף לכל קיצוץ בתקציב הרווחה". השר הסביר כי לאחר שלמד בימים האחרונים את סעיפי התקציב להם נדרש משרדו, הוא מצא שאין שום דרך לקצץ בכספים להם נזקק.

"במה נקצץ?", צוטט כהן בדיווח, "במוסדות לנערים חוסים? בסיוע לעניים? לקשישים? להפך, יש לא מעט מקומות שנהייה חייבים לתגבר בהם את התקצוב, ולהימנע מקיצוץ לאור המצב".

"אלחם בקיצוץ גם במחיר של 'מלחמת אחים'"

בדיווח, ציין כהן כי יצא למאבק בקיצוץ הצפוי בתקציב משרדו, גם אם יהיה זה במחיר של עימות מול יו"ר מפלגתו לפיד, שזה עתה קיבל לידיו את משרד האוצר. "אלחם על התקציב גם אם זה יהיה מאבק 'בין אחים' או 'בין חברים'. יש הרבה מקומות אחרים שיש בהם שומנים, אבל לא ברווחה, ואלחם בכך ללא פשרות", הבהיר.

בימים האחרונים נפגשו לפיד ונגיד בנק ישראל סטנלי פישר ודנו בדרכים לצמצום הגרעון. לאחר שכתב לפיד בעמוד הפייסבוק שלו כי רק לאחרונה נוכח לדעת עד כמה "המצב גרוע", הבהיר כי רק לאחר שיסיים את סבב הדיונים עם ראשי האוצר ועם ראש הממשלה, יציג בפני הציבור את החלטותיו בנוגע לקיצוצים הנדרשים בתקציב.