ח"כ שלי יחימוביץ': "לפיד קם בבוקר, והוא נשמע בדיוק, אבל בדיוק, כמו נתניהו"

שר האוצר הטרי יאיר לפיד פרסם אמש באתר האינטרנט של "יש עתיד" מכתב גלוי לחברי מפלגתו, בו הוא מסביר "איזה שר אוצר הוא עומד להיות", ואמר כי יתכנו קיצוצים כואבים. יו"ר האופוזיציה לא נשארה חייבת וענתה לו בדף הפייסבוק שלה: "אחי העבדים, אתם הולכים להמשיך להיות הכספומט של המדינה ולשלם את המחיר", כתבה

"אחיי העבדים". יחימוביץ'

התכתבות הפוליטיקאים ברשת נמשכת: יממה לאחר ששר האוצר יאיר לפיד פרסם מכתב גלוי לחברי מפלגתו באתר האינטרנט של "יש עתיד" וביקש לשתף אותם בתחושותיו בשבוע המרגש שעבר, יושבת ראש האופוזיציה שלי יחימוביץ החליטה להתייחס לדבריו דווקא בדף הפייסבוק שלה: "לפיד קם בבוקר, והוא נשמע בדיוק, אבל בדיוק, כמו נתניהו", כתבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אחי העבדים, אתם הולכים להמשיך להיות הכספומט של המדינה ולשלם את המחיר", כתבה ח"כ יחימוביץ'. "אחי העבדים, אני לא מבין בכלכלה כפי שאמרתי לכם ביושר, אבל את שיעורי הכלכלה הראשונים אני לוקח מפקידי האוצר. כתינוק בן יומו הם מלמדים אותי את המילים ואת התוכניות הישנות, אלה שממילא כבר שוכבות מוכנות מימי נתניהו. הלילה גם נרדמתי כמו תינוק עם חוברת שהם הכינו לי. אבל משהו חדש בכל זאת מתחיל: על הגזרות, הקיצוצים, המסים - אתם הולכים לשמוע דרך הפייסבוק".

יחימוביץ' כתבה דברים שכאילו "נאמרו" על ידי שר האוצר הטרי. "יעצו לי לומר, כמו ביבי, רגע לפני שאני עושה כלכלה ישנה, להגיד ש"קבלתי את המשק במצב איום ונורא" ואין ברירה. למדתי את החומר מהר, ותוך כמה שעות הבנתי שאתם אשמים במצב וגם היחידים שאני יכול לחלוב".

"לפיד נשמע בדיוק כמו נתניהו". מתוך פייסב (צילום מסך פייסבוק)

"אני הולך להטיל עליכם גזרות וקיצוצים וחסר לכם שתאשימו מישהו מלבד את עצמכם", הוסיפה יושבת ראש האופוזיציה. "כן, אתם עובדים יותר ומרוויחים פחות, כן, קניית דירה הפכה למדע בדיוני, כן, מחירי המזון זינקו, כן, אתם משלמים מכספכם על חינוך ובריאות שהיו אמורים להיות חינם. חגגתם, מה? מעכשיו יהיה עוד יותר גרוע. עוד מאותו הדבר, יותר חזק אבל אצלי זה יהיה עם חיוך, ומדי פעם אני גם אגיד "חזון" "ערכים" "שוויון בנטל", כדי שלא תדעו מאיפה זה בא לכם".

בטקס חילופי שר האוצר, השבוע (חדשות 2)

לפיד: נקצץ גם במקומות הכואבים

אמש, כתב לפיד לחברי מפלגתו: "איני יודע מה עשו השרים האחרים, אבל אני נרדמתי כשעל חזי מונח המסמך בעל השם המרגש 'סקירה פיסקאלית של מדינת ישראל' שאותו הכינו לי במשרד האוצר. מה שמעלה כמובן את השאלה איזה שר אוצר אני עומד להיות".

"'הדיון אינו צריך להיות על מדיניות', אמרתי לאנשי האוצר, 'אלא על חזון. כשאתה יודע מה החזון שלך, המדיניות כבר נגזרת מתוכו באופן טבעי. החזון שלי הוא על כלכלה שמרכזה הוא האדם העובד, מה שאנחנו נוהגים לכנות 'מעמד הביניים'. הדבר החשוב הוא ליצור כלכלה שבה אם אתה עובד, אז הדברים פועלים לטובתך - יש לך את היכולת להתקיים בכבוד, לקנות דירה, לדאוג לעתיד. אם אין לך עבודה, אנחנו צריכים לספק לך מספיק הזדמנויות לתעסוקה והכשרה מתאימה. אם אתה יכול לעבוד ולא רוצה, תפקידה של המדינה להבהיר לך שזה מאוד לא כדאי'."

"באתי לשפץ את הבית, אבל אז גיליתי שבחשבון שלנו יש אובר-דראפט", הוסיף שר האוצר. "איזה אובר-דראפט? מפלצתי, מבשר רע, הולך וגדל. איך זה קרה? כמו כל אובר-דראפט: בזבזו המון כסף שלא היה, לא הגיע כסף שחשבו שיגיע, לקחו התחייבויות שאסור היה לקחת".

"נעבוד קשה, נצטמצם, נוריד הוצאות, נקצץ גם במקומות הכואבים. יהיה קשה, יהיה מלחיץ, אבל יש לזה גם יתרון: אם נעשה את זה עכשיו, זה לא יהיה ארוך", מבטיח לפיד. "השנה הראשונה שלי במשרד האוצר תעסוק בצמצום האובר-דראפט. הייתי מעדיף לעסוק בדברים יותר משמחים, אבל אני מאמין שהתפקיד שלי הוא ללכת בדיוק לאיפה שקשה. הבעיה נוצרה מפני שבמקום לנהל כלכלה אחראית לקחו הלוואות ענק ועשו מסיבה. אני לא הולך לחזור על הטעות הזו".

"מי שירגיש בשנה הקרובה שהמצב שלו הורע, צריך לדעת שזה יהיה זמני. ככל שהפעולות שלנו יהיו נחרצות יותר עכשיו, נוכל בשנה הבאה לעשות יותר. מה עוד עושה שר אוצר? מתקן קלקולים".