גלאון קוראת לשמאל "להפסיק עם התבוסתנות"

יממה לאחר שהשחקנית ענת וקסמן הגיעה לריאיון בפגוש את העיתונות והתייחסה לסערה שעוררו התבטאויותיה, קוראת יושבת ראש מרצ לשמאל להפסיק לקחת אחריות על "כל אמירה גזענית או חסרת טעם של כל שמאלן בעיני עצמו". בישיבת הנהלת מרצ קראה גלאון "להפסיק עם ההלקאה העצמית שמאפיינת את השמאל מאז הבחירות"

"די לתבוסתנות". זהבה גלאון

מאז הניצחון הגדול של ראש הממשלה נתניהו בבחירות, נשמעים יותר ויותר קולות בקרב גורמי שמאל הדורשים לקיים חשבון נפש ומצביעים על "ניתוק בין השמאל לעם". בישיבה של הנהלת מרצ שהתקיימה היום (ראשון) התייחסה יושבת ראש מרצ זהבה גלאון למגמה הזו וקראה "להפסיק עם ההלקאה העצמית והתבוסתנות שמאפיינת את השמאל מאז התפרסמו תוצאות הבחירות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חודש עבר והשמאל עסוק בלהתרפס בפני הימין ולהתבכיין על מר גורלו עד שלפעמים נדמה שעוד רגע יהיו כאלה שיתנצלו על כך שניסינו לערער על שלטון הימין", אמרה גלאון. דבריה באים על רקע הסערה שחוללה השחקנית ענת וקסמן כשקשרה בסרט של דני קושמרו בין מצביעי הימין לבין נוסעי "טיסת השוקולד".

"האופנה החדשה היא להתנצל באופן אוטומטי על כל אמירה גזענית או סתם אומללה של אנשים פרטיים, שמיד הופכת להיות 'הבעיה של השמאל' וסמל של 'ניתוק ואליטיזם'", טוענת גלאון, אחרי התנצלותה של וקסמן אמש על הטון דבריה. "אנחנו לא עומדים מאחורי האמירות האלה ואין סיבה שנידרש לעמוד מאחוריהן".

"הפסדנו בבחירות ואנחנו צריכים להכיר בזה שיש לנו דרך ארוכה ושיש דברים שנהיה צריכים לשנות גם בעצמנו", הוסיפה גלאון. "אבל זה לא אומר שאנחנו צריכים לקחת אחריות על כל אמירה גזענית או חסרת טעם של כל שמאלן בעיני עצמו".

אמש התייצבה השחקנית ענת וקסמן לשיחה אישית עם רינה מצליח בתכנית פגוש את העיתונות והביעה צער על הפרשה. "אני רוצה להגיד שלא נאמר שום דבר גזעני, הטון היה מתנשא ועל זה אני מתנצלת", אמרה השחקנית, שבשלבים מסוימים לא הצליחה לעצור את הדמעות.

בריאיון השנוי במחלוקת לסרט "שתי מדינות לשני עמים", התייחסה וקסמן לתוצאות הבחירות ולאכזבתה מכך שבפריפריה זכה ראש הממשלה נתניהו למרבית הקולות. "הוא לא צריך לשכנע אותם, את המשוכנעים לשכנע? הוא רק אומר 'ערבים' והם יוצאים מהחורים. אין עם מי לדבר בכלל".