גינוי ההתנצלות: "ליברמן הופך ללא רלוונטי מבחינה פוליטית"

מי שהיה סגן שר החוץ במהלך אירועי המרמרה, הטיח ביקורת ביו"ר ועדת החוץ והביטחון ושר החוץ לשעבר, על שגינה את ההתנצלות לטורקיה. "ההתנגדות שלו היא קטנונית", הדגיש דני איילון, שזכור מתקרית "הכסא הנמוך". ליברמן אמש: "ההתנצלות - שגיאה חמורה"

אילון וליברמן. הקרב נמשך (AP, רויטרס)

"ההתנגדות של ליברמן היא לא עניינית ולא רלוונטית. לא מדובר בהשפלה. הנוסח הזה היה קיים כבר מזמן אלא שארדואן לא הסכים לו עד כה", כך אמר הבוקר סגן שר החוץ לשעבר דני איילון, בתגובה לכך שליברמן, יושב ראש ועדת החוץ והביטחון ושר החוץ לשעבר, גינה את התנצלות נתניהו בפני טורקיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לתכנית "יומן השבוע" בקול ישראל, ציין איילון כי בקרוב ליברמן יהפוך ללא רלוונטי גם בפוליטיקה: "הניסיון לחדד פה הבדלים ושוב לעלות על שרטון הוא לא נכון מדינית ופוליטית מכיוון שאני בטוח לאחר שראש הממשלה נתניהו קיבל גיבוי מלא מהרמטכ"ל גנץ ומשר הביטחון בוגי יעלון, ליברמן הופך ללא רלוונטי גם מבחינה פוליטית. ההתנגדות שלו להתנצלות הישראלית היא קטנונית".

איילון הביע גם צער שוב על תקרית "הכסא" המפורסמת עם שגריר טורקיה בישראל. "אני מצטער על תרגיל הכסא הקטן. זו הייתה תקלה מבצעית ולקחתי עליה אחריות". לדבריו, הוא כתב מכתב התנצלות בעבר שאף הוקרא על ידי ראש הממשלה ארדואן.

יושבת ראש מרצ ח"כ זהבה גלאון התייחסה גם היא לדבריו של ליברמן: "הוא ממשיך בניסיונותיו לחרב את יחסי החוץ של ישראל. השגיאה החמורה היחידה היא שריון תיק החוץ לאיש, שבשנים האחרונות דירדר את יחסיה הדיפלומטיים של ישראל לשפל".

ליברמן: "ההתנצלות היא שגיאה חמורה"

אתמול ליברמן אמר כי ההתנצלות היא שגיאה חמורה. "כל מי שצפה בתמונות שצולמו על ספינת המרמרה מבין מעל לכל ספק שחיילי צה"ל פעלו מתוך הגנה עצמית מול פעילים של ארגון ה-IHH, שמוכר כארגון טרור במדינות אירופה", כתב ליברמן בהודעה מטעמו. "התנצלות כזו פוגעת במוטיבציה של חיילי צה"ל ובנכונות שלהם לצאת למשימות כאלה בעתיד ומחזקת את הגורמים הקיצוניים באזור", הוסיף.

"חמורה עוד יותר היא העובדה שההתנצלות פוגעת גם במאבק הבלתי מתפשר של עם ישראל על צדקת הדרך, על מוסריותו ועל מוסריות חייליו", ציין. "השתלחותו של ארדואן בישראל בכל הזדמנות אפשרית, החל מהתקפתו על הנשיא פרס ב-2009 בועידת דאבוס ועד לדבריו לפני מספר שבועות על כך שהציונות היא גזענות ופשע נגד האנושות, יחד עם סירובו להתנצל על אמירה זו מפורשות ובמקביל להתנצלות הישראלית, פוגעת בכבודה ובמעמדה של ישראל באזור ובעולם כולו", כתב מי שהיה שר החוץ בעת אירועי המרמרה.

ישראל התנצלה בפני טורקיה - הסיקור המלא:

מארגן משט המרמרה: "המאבק עוד יימשך"

ליברמן: "ההתנצלות היא שגיאה חמורה"

טורקיה מגיבה: "קיבלנו את כל מה שרצינו"

ישראל התנצלה בפני טורקיה, היחסים ישובו לסדרם

הוידאופדיה: משט המרמרה