דרעי קורא לאחדות: "אין בית אחר למרן"

יושב-ראש ש"ס השב קרא הערב בכנס בחירות באשדוד לפורשי המפלגה לשוב. "לכל אלה שפרשו מהדרך – יש לנו בית אחד", אמר. עם זאת, את מרבית דבריו ייחד דרעי לנושא החברתי-כלכלי והתחייב לפעול למען העניים: "אחיי השקופים, המהפכה חוזרת"

"למרן היה בית אחד" (יעקב כהן)

לראשונה מאז הודיע כי חזר בו מהחלטתו לפרוש מהנהגת ש"ס, השתתף יו"ר המפלגה אריה דרעי בכנס בחירות באשדוד. בנאומו התמקד דרעי בעיקר בהיבט החברתי-כלכלי, אך לא התעלם גם מהקרע שפוקד את המפלגה בשבועות האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני רוצה לצאת מכאן בקריאה לכל אלה שפרשו מהדרך", אמר דרעי. "יש לנו בית אחד, למרן היה בית אחד. ש"ס זה הבית של מרן ואין אחר. תחשבו עוד פעם, בואו נשלב ידיים ונצעד קדימה בכוחות משותפים מתוך הבית".

"יש בישראל מעמד גבוה שלא צריך לדאוג להם ואת מעמד הביניים שכולם דואגים להם", אמר, "אבל יש בישראל גם אנשים שקופים - 2 מיליון אנשים מתחת לקו העוני. מי דואג להם? למי אכפת מהם? אחיי השקופים - המהפכה חוזרת".

במהלך נאומו התייחס דרעי גם לטענות נגדו שלפיהן היווה את לשון המאזניים באישור הסכמי אוסלו, וסיפק הצהרה מדינית משלו. "אין היום שום פרטנר לעשיית שלום", הכריז. "מי שהחזיק עד היום יישובים וחלקים מארץ ישראל זה בעיקר ממשלות ימין - אז בבקשה אל תטיפו לנו מוסר. צריכים להתמקד רק בהורדת יוקר המחיה ומיגור העוני".