אורחת הכבוד של שר החינוך: המורה מכיתה א'

טובה ברוט אומנם זוכרת את שי פירון כתלמיד כיתה א' מצטיין בעל כושר מנהיגות, אבל מודה: "לא ידעתי שהוא יהיה שר החינוך". פירון, גם כמה עשורים אחרי, לא שכח את המחנכת והזמין אותה לטקס חילופי השרים במשרד החינוך: "זכות הבכורה שמורה לך"

את כניסתו של שר החינוך החדש שי פירון לתפקיד ליוותה הבוקר אורחת מיוחדת. מלבד אמו, הזמין הרב פירון לטקס חילופי השרים במשרד החינוך גם את המורה שלו מכיתה א'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זכות הבכורה שמורה לך", הודה למחנכת הנרגשת טובה ברוט, שסיפרה: "אני לא ידעתי שהוא יהיה שר חינוך, אבל אין ספק שהוא הראה גם מנהיגות. הוא היה תלמיד מצטיין, לא מהקונדסים האלה, ילד תמים, מאוד רגיש, עם עיניים נוצצות".

אמו של השר, אסתר פירון, סגנית ראש עיריית בת ים ומחזיקת תיק החינוך, הסבירה שהכול עובר בגנים. "אנחנו משפחה שהחינוך הוא חלק מאוד חשוב מהחיים שלה, גם אחותו של שי עוסקת בחינוך וגם אני כל חיי", סיפרה האם הגאה, והוסיפה שהיא חרדה מהתפקיד החדש: "העולם שהוא נכנס אליו הוא עולם קשה. יש בו הרבה קוצים, צריך מאד להיזהר, ואני מקווה שהוא יוכל ללכת בו בבטחה ולהגיע למטרה טובה".

במהלך הטקס, בו הועבר לו השרביט משר החינוך היוצא גדעון סער, הבהיר פירון כי הוא מודע לגודל האחריות המוטלת כעת על כתפיו. "היום אני נמצא במקום הקדוש ביותר - יותר מהרב הראשי בישראל, בעיקר בגלל שאני חושב שהחינוך הוא החיבור בין העבר, ההווה והעתיד"", הדגיש. השר הנכנס הדגיש כי אחת המשימות העומדות בפניו היא להחזיר את מעמד המורה למקום לו הוא ראוי. "אין תפקיד יותר חשוב של מורה ומחנך", הדגיש השר הטרי. "אנחנו צריכים לעשות הכל כדי שהחברה תכיר בעוצמתם וחשיבותם של המורים בישראל".

שר החינוך היוצא סיכם ארבע שנות כהונה ואיחל הצלחה לפירון. סער גם נידב למחליפו מספר טיפים לקראת המשימה העומדת בפניו. "לא צריך להתרגש מהביקורת, בחרו בנו כנבחרי ציבור כדי שנוביל", הדגיש סער. "בעזרת השם אני מקווה שתצליח יותר ממני".