תם הטקס: השרים מתחילים לעבוד

שרי הממשלה הנרגשים נכנסו היום למשרדיהם, הודו לקודמם בתפקיד והחלו בעבודה השוטפת. "החינוך זה תיק קדוש", אמר הרב שי פירון. "נילחם ביוקר המחייה", התחייב שר התמ"ת החדש בנט

שר הכלכלה הנכנס, בנט (חדשות 2)

בתום יום ארוך, הסתיימו חילופי המשמרות במשרדי הממשלה: כל השרים החדשים נכנסו ללשכותיהם, מתרגשים ומרוצים, וכעת הזמן להתחיל בעבודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר הכלכלה והמסחר החדש נפתלי בנט שהיה בין האחרונים להכנס לתפקידו לשכה בירושלים הבהיר כי הבעיה העיקרית העומדת בפניו היא סוגיית יוקר המחייה. "זה מצב אנטי-ציוני ואנחנו נפתור את הבעיה", הצהיר בנט.

שר התמ"ת היוצא, שלום שמחון, ניפק מספר עצות לשר הטרי, שלו זו הקדנציה הראשונה בכנסת. "אתה צריך לקיים שותפות אמת עם ההסתדרות ועם העומד בראשה - עופר עיני", הבהיר השר שנאלץ לעזוב את החיים הפוליטיים. "אתה מופקד כעת על כלכלת ישראל".

מקום קדוש

שר החינוך הנרגש, פירון (חדשות 2)
שעות ספורות קודם לכן, נכנס שי פירון לתפקידו כשר החינוך במקום גדעון סער שקיבל את תיק הפנים. "אני נמצא היום במקום הקדוש ביותר - יותר מהרב הצבאי לישראל", טען פירון שהסביר כי הוא נרגש לנוכח האחריות האדירה שמוטלת כעת על כתפיו.

סער עצמו נפרד זמן קצר לפני הטקס עם השר לשעבר אלי ישי, שעבר לספסלי האופוזיציה. "תוכל להמשיך לקדם פה דברים עצומים", הבהיר ישי. סער הודה לשר היוצא וסיפר גם על הקשר החברי בין השניים. "אין הרבה חברים בפוליטיקה אבל זה המקרה היוצא מן הכלל".

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד נכנס לתפקיד המאתגר במשרד האוצר. "להיות שר אוצר במדינת ישראל זה דבר קשה", אמר הפוליטיקאי הטרי והודה לשר היוצא יובל שטייניץ. "גם המתנגדים הגדולים שלך יודעים שאתה אדם טוב ואכפתי. עוד לא התרגלתי לדבר בשם מדינת ישראל - אבל בשם מדינת ישראל אני רוצה להודות לך".

חזר לקריה

תהליך חילופי המשמרות החל הבוקר עם כניסתו של השר משה (בוגי) יעלון לתפקיד שר הביטחון. בטקס שנערך בקריה העביר השר היוצא אהוד ברק את השרביט ליעלון שחוזר לקריה לאחר שעזב את המקום בכעס לפני 8 שנים בגלל אי הארכת כהונתו כרמטכ"ל.

שר החינוך הנרגש, פירון (חדשות 2)
יעלון שזכה לתפקיד היוקרתי הרגיש שחזר הביתה. "עצם העובדה שבמסדר ידעתי לקרוא לכל אחד בשמו, אלופים, אנשי משהב"ט, היא סימן שלא התרחקתי יותר מדי מההוויה הביטחונית-צבאית", אמר שר הביטחון הנכנס.

"אני חש הבוקר חרדת קודש, משום שאני יודע מהו המשא הכבד הזה", אמר יעלון. "אהוד חווה כבר כמה פעמים את המשא הזה עולה על הכתפיים ויורד מהכתפיים. אני זוכר את היום שסיימתי את תפקידי כרמטכ"ל ואת תחושת ההקלה שהייתה, והבוקר המטען הכבד שוב על הכתפיים ולכן אני באמת מכיר בגודל המשימה. אני רואה את המשימה הזו כמשימה שהיא שליחות, שהיא חשובה, ולכן גם חרדת הקודש".