יום אחד בלבד אחרי ההשבעה: הכנסת תצא לפגרה של חודש

24 שעות עדיין לא חלפו מאז הושבעה הממשלה החדשה, וכבר יצאו חברי הכנסת והשרים לחופשה: בתום דיוני המליאה היום תצא הכנסת לפגרת הפסח - זאת לאחר שהמשכן לא עבד בפועל כבר מאוגוסט. במשמר החברתי מוחים ודורשים להאריך את משך מושב הקיץ

הושבעה - ותצא לחופשה. הכנסת ה-19 (חדשות 2)

יום אחד חלף מאז ההשבעה - וכבר הכנסת יוצאת לפגרה: הוועדה המסדרת בכנסת קבעה הבוקר כי בתום דיוני המליאה היום, תצא הכנסת לפגרת הפסח שתארך כחודש. כנס הקיץ של הכנסת יחל רק לקראת סוף אפריל והוא צפוי להימשך עד סוף חודש יולי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למעשה, הכנסת לא עבדה כבר מאז חודש אוגוסט. בתום חודש יולי יצאה הכנסת לפגרת הקיץ שממנה לא שבה לפעילות סדירה מכיוון שהוכרזו בחירות ואילו כנס החורף של הכנסת לא התקיים.

בעוד במהלך שנת 2013 לא עבדה הכנסת כלל בצורה סדירה, במהלך 2012 עבדה הכנסת שבעה חודשים בלבד. גם השנה לא צפויה הכנסת להיות פעילה מספר שונה של חודשים: עם שובם של חברי הכנסת לעבודה בחודש אפריל הקרוב, צפוי להיפתח כנס הקיץ שיימשך עד לסוף חודש יולי בלבד ואז תצא שוב הכנסת לפגרה.

בשבוע האחרון פתח "המשמר החברתי" בקמפיין להארכת כנס הקיץ של הכנסת. חבריו פנו לכל חברי הכנסת בבקשה לתמוך בהארכת כנס הקיץ של הכנסת במספר שבועות, עד חגי תשרי. לדבריהם, היוזמה נולדה כתוצאה מכך "שהכנסת לא פעלה באופן סדיר מאז יולי 2012, לא קידמה חקיקה חיונית, כדוגמת הצעת חוק הריכוזיות והצעת חוק לעידוד העסקים הקטנים, ובהיעדר פעילות סידרה בוועדות הכנסת - לא קיימה פיקוח אפקטיבי על פעולות הממשלה במשך למעלה מחצי שנה".

יוצאים הערב לחופשה, חברי הכנסת, אתמול (סטודיו שרון רביבו, באדיבות mako)

"האריכו את מושב הקיץ עד חגי תשרי"

הפניה לכלל חברי הכנסת נעשתה לאחר שהתקבלה תמיכתם של 17 נציגים מ-6 סיעות הבית: חברי הכנסת בועז טופורובסקי ורונן הופמן מ"יש עתיד", חברי הכנסת מיקי רוזנטל וסתיו שפיר ממפלגת העבודה, ח"כ איילת שקד מהבית היהודי, כל חברי הכנסת של מרצ וחד"ש וח"כ עמרם מצנע מהתנועה.

"עם תחילת כהונתה של הממשלה החדשה, חשוב ביותר שהכנסת תעמוד מולה איתנה לפקח, ללוות עד ליישומם חוקים שנתקעו וליזום חדשים, לאשר בהקדם תקציב למדינה, לכנס דיונים בוועדות ובכלל - להיות נוכחים במליאה, כנציגי הציבור שבחר אתכם ושלח אתכם לעבוד למענו. כעת הגיע הזמן להגשים את כל המילים היפות והנשגבות, את כל מה שהובטח לפני הבחירות", נאמר במכתב. המשמר ידווח באופן שוטף על הצטרפות חברי הכנסת ליוזמה.