פירון שר החינוך: "תפקיד קדוש - כמו הרב הראשי"

חילופי המשמרות במשרדי הממשלה נמשכים: בטקס חגיגי במשרד החינוך מעביר השר היוצא גדעון סער את השרביט למחליפו - הרב שי פירון. מוקדם יותר נכנסו גם השרים יעלון ולפיד לתפקידם החדש

יום חג במשרד החינוך, היום (חדשות 2)

משחקי הכס נמשכים: בזה אחר זה נפרדים היום שרי הממשלה ה-32 מהמשרדים והלשכות ובמקומם נכנסים השרים החדשים שהושבעו אתמול בערב. הבוקר התחיל עם החילוף במשרד הביטחון שם החליף משה בוגי יעלון את אהוד ברק, אחר כך נערך טקס דומה, אך אורך יותר במשרד האוצר בירושלים - וכעת תורו של גדעון סער לומר שלום למשרד החינוך ולהעביר את השרביט לשר החדש, הרב שי פירון. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פירון נשא דברים במהלך הטקס והבהיר כי הוא מודע לגודל האחריות המוטלת כעת על כתפיו. "היום אני נמצא במקום הקדוש ביותר - יותר מהרב הראשי בישראל, בעיקר בגלל שאני חושב שהחינוך הוא החיבור בין העבר, ההווה והעתיד"", הדגיש פירון.

השר הנכנס הדגיש כי אחת המשימות העומדות בפניו היא להחזיר את מעמד המורה למקום לו הוא ראוי. "אין תפקיד יותר חשוב של מורה ומחנך", הדגיש השר הטרי "אנחנו צריכים לעשות הכל כדי שהחברה תכיר בעוצמתם וחשיבותם של המורים בישראל".

שר החינוך היוצא סיכם 4 שנות כהונה ואיחל הצלחה לפירון. סער גם נידב למחליפו מספר טיפים לקראת המשימה העומדת בפניו. "לא צריך להתרגש מהביקורת, בחרו בנו כנבחרי ציבור כדי שנוביל", הדגיש סער. "בעזרת השם אני מקווה שתצליח יותר ממני".

גדעון סער הגיע אל הטקס הזה כבר כשר הפנים בפועל לאחר שהחליף כבר הבוקר את אלי ישי בתפקיד. "אני מעביר לך משרד טוב, משרד חזק עם אנשים יקרים", אמר לו ישי. "תוכל להמשיך לקדם פה דברים עצומים". סער הודה לישי וסיפר גם על הקשר החברי בין השניים. "אין הרבה חברים בפוליטיקה אבל זה המקרה היוצא מן הכלל".

לפיד והתיק ההיסטורי, אתמול (חדשות 2)

במרבית משרדי הממשלה כבר הסתיימו טקסי החילופים. בין היתר החליפה ציפי לבני את יעקב נאמן במשרד המשפטים, מאיר כהן נכנס לתפקידו במשרד הרווחה, יעל גרמן לבריאות, סילבן שלום החליף את עוזי לנדאו במשרד האנרגיה כדי שזה ימהר ללשכתו החדשה במשרד התיירות. יעקב פרי החליף את יעקב הרשקוביץ' במשרד המדעויאיר שמיר חזר לפוליטיקה ואל משרד החקלאות במקומה של אורית נוקד.

בשעה זו נערכים הטקסים גם במשרד התקשורת שם מחליף גלעד ארדן את משה כחלון שיוצא ללימודים בארה"ב, ובהמשך היום יגיע תורם גם של השרים החדשים נפתלי בנט, אורי אריאל ועמיר פרץ. הטקסים האלה התאפשרו לאחר שאמש אישרה הכנסת את הממשלה החדשה ברוב של 68 חברי הקואליציה.

חילוף משמרות בקריה, הבוקר (משרד הביטחון)

השר היוצא יובל שטייניץ שנראה נרגש מאוד מהמאורע באוצר, הוא הודה לעובדי המשרד על עבודתם המסורה בשנים האחרונות. הוא סיפר על תחילת דרכו, על החששות שליוו אותו בתחילת הדרך וגם לא פסח על ההישגים של כהונתו. "אני מסיים כאן היום עם תחושת סיפוק", הדגיש שטייניץ.

שטייניץ איחל הצלחה ללפיד בתפקידו החדש. "זאת בהחלט משימה כבדה מאוד", הבהיר השר היוצא. "אבל אתה תהיה כאן לשמור על הגחלת".

אתמול, בטרם ישיבת הממשלה הראשונה היה לפיד נרגש במיוחד. הוא הביא עימו את התיק אותו נהג אביו המנוח, השר לשעבר יוסף (טומי) לפיד לקחת לעבודה. "אבא שלי, ביום הראשון שלו בכנסת, קנה לעצמו תיק. אז הבאתי את התיק של אבא שלי ואיתו אני הולך לממשלה", הסביר לפיד בעודו אוחז במזוודה הישנה.

יחד עם לפיד נכנס למשרד גם מיקי לוי שמונה ברגע האחרון לסגנו. לוי בן ה-61 שימש כמפקד מחוז ירושלים של המשטרה בשיאה של אינתיפאדת אל-אקצה וכנספח המשטרה בארה"ב. הוא בעל תואר שני בחינוך ומנהל ציבורי. כעת ל"יש עתיד" יש שני נציגים במשרד הבכיר.

לוי נשא דברים הבוקר והודה ליושב ראש מפלגתו על האמון שנתן בו. "ההצלחה שלך היא ההצלחה של המשרד", אמר לו הסגן הנכנס."ברור לי שזה לא הולך להיות פשוט אך גם בתפקידים שהיו לי בעבר עמדתי מול משימות לא קלות".

השר שטייניץ שיעזוב הבוקר את תפקידו לא יישאר בידיים ריקות. ראש הממשלה נתניהו הפקיד בידיו את המשרד לעניינים אסטרטגיים, את תיק המודיעין והוא צפוי גם להיות אמון על הקשרים האסטרטגיים של ישראל וכן לראש הוועדה לאנרגיה אטומית.

הבוקר: יעלון נכנס ללשכת שר הביטחון

הראשון להיכנס הבוקר למשרדו החדש היה שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שבטקס מהודר במחנה הקריה קיבל את השרביט מקודמו בתפקיד - אהוד ברק.

גם היום, כמו ביום שבו הוכרז המינוי, נראה השר יעלון נרגש במיוחד מהאחריות הרבה שהוטלה על כתפיו. "קיבלתי את הבשורה בהתרגשות ומתוך תחושת שליחות", אמר יעלון לפני מספר ימים. "אני מבקש להודות לו על האמון שהעניק לי".

לקראת תום כהונתו של יעלון כרמטכ"ל ה-17 של צה"ל התייחס יעלון לכוונה שלא להאריך את כהונתו. בנאום שנודע כ"נאום הנעליים הגבוהות" הוא התייחס לנחשים, כלשונו, שמהם צריך להיזהר בתחומי המחנה. היום גם הנעליים הנמוכות אותן נעל לטקס זכו לחשיפה רבה בגלל אותה אמירה.