לפיד נכנס לתפקידו: "להיות שר אוצר זה קשה"

חילופי המשמרות במשרדי הממשלה נמשכים: בטקס חגיגי במשרד האוצר מעביר השר היוצא יובל שטייניץ את התפקיד הבכיר למחליפו - יו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד. מוקדם יותר נכנס גם השר יעלון לתפקידו החדש

במרבית משרדי הממשלה ייערכו היום טקסים לחילופי השרים לאחר שאמש אישרה הכנסת את הממשלה החדשה ברוב של 68 חברי הקואליציה. בין השרים שנכנסים לתפקידם החדש גם הפוליטיקאי הטרי יאיר לפיד שייכנס ללשכת שר האוצר. את הטקס העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בטקס שנערך במשרד האוצר בירושלים העביר השר היוצא יובל שטייניץ את התפקיד הבכיר ליושב ראש "יש עתיד" שזכה בו לאחר המשא ומתן המתיש שקיים עם ראש הממשלה להרכבת הקואליציה.

לפיד נשא דברים קצרים בתום הטקס והבהיר כי הוא מודע לכובד האחריות המוטלת עליו מעתה. "להיות שר אוצר במדינת ישראל זה קשה", אמר יו"ר יש עתיד. הוא גם פנה לקודמו בתפקיד, הד"ר יובל שטייניץ, ובירך אותו על פועלו הרב: "גם המתנגדים הגדולים שלך יודעים שאתה אדם טוב ואכפתי. עוד לא התרגלתי לדבר בשם מדינת ישראל - אבל בשם מדינת ישראל אני רוצה להודות לך".

השר היוצא יובל שטייניץ שנראה נרגש מאוד מהמאורע, הודה לעובדי המשרד על עבודתם המסורה בשנים האחרונות. הוא סיפר על תחילת דרכו, על החששות שליוו אותו בתחילת הדרך וגם לא פסח על ההישגים של כהונתו. "אני מסיים כאן היום עם תחושת סיפוק", הדגיש שטייניץ.

שטייניץ איחל הצלחה ללפיד בתפקידו החדש. "זאת בהחלט משימה כבדה מאוד", הבהיר השר היוצא. "אבל אתה תהיה כאן לשמור על הגחלת".

לפיד והתיק ההיסטורי, אתמול (חדשות 2)
אתמול, בטרם ישיבת הממשלה הראשונה היה לפיד נרגש במיוחד. הוא הביא עימו את התיק אותו נהג אביו המנוח, השר לשעבר יוסף (טומי) לפיד לקחת לעבודה. "אבא שלי, ביום הראשון שלו בכנסת, קנה לעצמו תיק. אז הבאתי את התיק של אבא שלי ואיתו אני הולך לממשלה", הסביר לפיד בעודו אוחז במזוודה הישנה.

יחד עם לפיד נכנס למשרד גם מיקי לוי שמונה ברגע האחרון לסגנו. לוי בן ה-61 שימש כמפקד מחוז ירושלים של המשטרה בשיאה של אינתיפאדת אל-אקצה וכנספח המשטרה בארה"ב. הוא בעל תואר שני בחינוך ומנהל ציבורי. כעת ל"יש עתיד" יש שני נציגים במשרד הבכיר.

לוי נשא דברים הבוקר והודה ליושב ראש מפלגתו על האמון שנתן בו. "ההצלחה שלך היא ההצלחה של המשרד", אמר לו הסגן הנכנס."ברור לי שזה לא הולך להיות פשוט אך גם בתפקידים שהיו לי בעבר עמדתי מול משימות לא קלות".

השר שטייניץ שיעזוב הבוקר את תפקידו לא יישאר בידיים ריקות. ראש הממשלה נתניהו הפקיד בידיו את המשרד לעניינים אסטרטגיים, את תיק המודיעין והוא צפוי גם להיות אמון על הקשרים האסטרטגיים של ישראל וכן לראש הוועדה לאנרגיה אטומית.

הבוקר: יעלון נכנס ללשכת שר הביטחון

חילוף משמרות בקריה, הבוקר (משרד הביטחון)
הראשון להיכנס הבוקר למשרדו החדש היה שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שבטקס מהודר במחנה הקריה קיבל את השרביט מקודמו בתפקיד - אהוד ברק.

גם היום, כמו ביום שבו הוכרז המינוי, נראה השר יעלון נרגש במיוחד מהאחריות הרבה שהוטלה על כתפיו. "קיבלתי את הבשורה בהתרגשות ומתוך תחושת שליחות", אמר יעלון לפני מספר ימים. "אני מבקש להודות לו על האמון שהעניק לי".

לקראת תום כהונתו של יעלון כרמטכ"ל ה-17 של צה"ל התייחס יעלון לכוונה שלא להאריך את כהונתו. בנאום שנודע כ"נאום הנעליים הגבוהות" הוא התייחס לנחשים, כלשונו, שמהם צריך להיזהר בתחומי המחנה. היום גם הנעליים הנמוכות אותן נעל לטקס זכו לחשיפה רבה בגלל אותה אמירה.