ישיבה ראשונה: "יש כאן אנשים מצוינים"

ממשלת נתניהו ה-3 התכנסה לישיבה ראשונה. "אינני זוכר תקופה יותר מאותגרת", אמר רה"מ. "אני חושב שבכוחנו לענות על כל האתגרים". אחרי הישיבה: הצילום המסורתי עם הנשיא

גם בפעם השלישית בתפקיד, ראש הממשלה נרגש. "אני מתרגש", אמר בפתח ישיבת הממשלה החדשה בראשותו שהושבעה הערב. "זה לא דבר מובן מאליו. שום דבר כאן לא מובן מאליו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו ציין את האחריות הכבדה על כתפיו וכתפי חבריו. "מכל שלוש התקופות שיצאה לי הזכות הזו להנהיג את ישראל, אינני זוכר תקופה יותר מאותגרת", אמר, ואולי רמז לבאות. "אני חושב שבכוחנו לענות על כל האתגרים".

ראש הממשלה הבהיר כי על חברי הממשלה לעבוד בשיתוף פעולה. "אנחנו פותחים היום שולחן, ומנקים שולחן", אמר. "שמים את המחלוקות בצד. יש כאן אנשים מצוינים והדרך היחידה להצליח היא בשיתוף פעולה. אני מעודד שיח סביב השולחן הזה. על ידי שמיעת הצדדים מקבלים את ההחלטות הטובות ביותר. אזרחי ישראל מצפים מאיתנו לעבוד יחד ולהשיג את התוצאה".

במהלך הישיבה אישרה הממשלה את הרכב הקבינט המדיני-ביטחוני. יו"ר הוועדה על פי חוק יהיה ראש הממשלה נתניהו. חברי הוועדה יהיו שר הביטחון יעלון, שר האוצר לפיד, השר לבטחון פנים אהרונוביץ', שרת המשפטים לבני, שר הכלכלה והמסחר בנט והשר להגנת העורף ארדן.

מיד לאחר ישיבת הממשלה תתכנס ייסעו חברי הממשלה החדשה אל בית הנשיא, שם יצטלמו לתמונה המסורתית.

רוב בכנסת 

ממשלת ישראל ה-33 יצאה לדרך לאחר שאושרה בכנסת ברוב של 68 תומכים מול 48. הראשון להישבע אמונים היה נתניהו. "אני בנימין נתניהו, בן צילה ובנציון זכרם לברכה, מתחייב כראש הממשלה לשמור אמונים למדינת ישראל ולחוקיה, למלא באמונה את תפקידי כראש הממשלה ולקיים את החלטות הכנסת", הכריז ראש הממשלה. אחריו עלו בזה אחר זה השרים החדשים על פי סדר הא"ב.

מוקדם יותר הציג נתניהו את ממשלתו המונה 22 שרים. "מטרתנו העליונה היא להבטיח את עתיד העם היהודי על ידי הבטחת עתיד ארץ ישראל", הדגיש נתניהו בנאומו. "שורש הקיום שלנו הוא המדינה היהודית. עם כניסתנו למשרדי הממשלה והכנסת, אנחנו מקבלים פיקדון יקר מכל מאזרחי ישראל - הם מפקידים בידינו את המדינה".

נתניהו ביקש להודות לחבר הממשלה היוצאת שניווטו את הספינה מול שתי סערות - כלכלית ובטחונית-אזורית. "שתי הסערות הללו עדיין בעיצומן", ציין ופירט את הישגי הממשלה ה-32: "בנינו את גדר הביטחון שבלמה את המסתננים, הורדנו אבטלה, חיברנו הפריפריה למרכז, החזרנו את שליט, הפסקנו הירי על הדרום, שיפרנו הישגי התלמידים. אחרי 4 שנים קיבלנו ישראל חזקה, משכילה ומשגשגת יותר".

אני מאמין, אמר נתניהו, שהממשלה החדשה יכולה לנהוג באותה רוח של שותפות. "מאמין ומקווה ומצפה לכך. אני מתחייב שהממשלה תפעל לשרת את כלל הציבור בישראל ולא רק חלקים ממנו. אלה שמיוצגים בקואליציה ובאופוזיציה. אני יכול לומר שמלאכת ההרכבה הייתה קשה. זה היה כמו קובייה הונגרית היה צורך בתושייה ישראלית כדי לסדר את הקוביה הזו. אתה לא תמיד יודע אם כל ריבוע נופל בדיוק במקום הנכון", הוסיף בחיוך.