הסגן החדש של לפיד: מיקי לוי

המפלגה ששאלה "איפה הכסף?" לא מסתפקת בנציג אחד במשרד האוצר. ברגע האחרון הודיע יאיר לפיד שמיקי לוי, שהיה אמור לשמש סגן שר הרווחה, יצטרף אליו כסגן במשרד הבכיר

סגן השר מיקי לוי (ורדי כהנא)

מינוי של הרגע האחרון: יו"ר יש עתיד ושר האוצר החדש יאיר לפיד החליט למנות את מיקי לוי לסגנו. לוי, שהיה מיועד לתפקיד סגן שר הרווחה, יהיה מעתה סגן שר האוצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לוי בן ה-61 שימש כמפקד מחוז ירושלים של המשטרה בשיאה של אינתיפאדת אל-אקצה וכנספח המשטרה בארה"ב. הוא בעל תואר שני בחינוך ומנהל ציבורי. כעת ל"יש עתיד" יש שני נציגים במשרד הבכיר.

"נכון, אני לא כלכלן", כתב לפיד בעמוד הפייסבוק שלו לאחר סיום המו"מ הקואליציוני והסביר את המהלך: "הלכתי לבחירות עם הסיסמה "איפה הכסף", כנציגו של מעמד הביניים הישראלי, וזו אמירה שמחייבת אותי. משרד האוצר זקוק כמובן לכלכלנים מוכשרים - יש בו לא מעטים כאלה, וחלק מתפקידי יהיה לכנס סביבי את אנשי המקצוע הטובים ביותר בישראל, ולגרום להם לעבוד ביחד. אולם על כיסא שר האוצר לא צריך לשבת מומחה חיצוני, אלא פוליטיקאי שיש מאחוריו כוח פוליטי משמעותי".

עוד הוסיף לפיד כי "רק פוליטיקאי יוכל לעמוד בכל מסכת הלחצים שמפעילות המערכות השונות על משרד האוצר; רק פוליטיקאי יכול - וצריך - לקבוע סדר עדיפויות לאומי; רק פוליטיקאי מסוגל להיאבק על סעיף בתקציב אל מול כל הפוליטיקאים האחרים; רק פוליטיקאי שאינו תלוי באף אחד יכול לעשות את מה ששר האוצר צריך לעשות כל יום, כל היום - להגיד "לא".