בנט הוצג במליאה - חברי יהדות התורה עזבו במחאה

מחאה חרדית: במהלך הצגתו של נפתלי בנט כשר בישיבה החגיגית במליאת הכנסת, קמו חברי סיעת "יהדות התורה" במחאה ועזבו את המקום תוך קריאות "יהודי לא מגרש יהודי". "עיקר האש הייתה מכוונת לציונות הדתית, שנציגיה בגדו ביהודים החרדים", הסבירו בסיעה

אנשי "יהדות התורה" סיפקו היום טעימה מוקדמת אולי מהתנהלותם כחברי אופוזיציה, אחרי 13 שנים בקואליציה: במהלך הצגתו של נפתלי בנט כשר, יצאו חברי הסיעה מהמליאה במחאה, תוך קריאות "יהודי לא מגרש יהודי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הדיון החגיגי במליאת הכנסת התנהל ברובו על מי מנוחות וללא קריאות ביניים, אך במהלך נאום ראש הממשלה נתניהו, שהציג את שרי הממשלה, התעוררה מחאה. כשקרא נתניהו בשמו של נפתלי בנט והציגו כשר התעשייה, המסחר והתעסוקה, קמו חברי יהדות התורה ועזבו את המליאה.

"נפתלי בנט כרת ברית הדרת חרדים יחד עם לפיד", נמסר בתגובה מיהדות התורה. "עיקר האש הייתה מכוונת לציונות הדתית שזעקה לא מכבר 'יהודי לא מגרש יהודי', ועכשיו נציגיה בגדו ביהודים החרדים שכאבו את כאבם".

ביהדות התורה הוסיפו כי ההסכם הקואליציוני פוגע "רובו ככולו בילדי החרדי, בתלמידי ישיבות ובמאות אלפי נצרכים". לדבריהם, "זעקת האימהות והילדים באו לידי ביטוי בנהמת לבם של נציגי יהדות התורה". חבר הכנסת ישראל אייכלר הוסיף: "זה עוול שלא יסולח להם ואנחנו נזכיר להם את זה".

לפיד פונה לחרדים: "נהיה כתובת"

"דלתנו פתוחה בפני הציבור החרדי", יאיר לפ (חדשות 2)
מוקדם יותר היום נשא יו"ר יש עתיד יאיר לפיד דברים בפתח ישיבת הסיעה, ופנה דווקא לאנשים שאת מפלגותיהם המסורתיות דרש להשאיר מחוץ לממשלה. "אני רוצה לנצל את ההזדמנות כדי לפתוח את היום החגיגי בפנייה לציבור החרדי", אמר לפיד בפתח דבריו. "יש לנו ארבעה משרדים רלוונטיים לציבור הזה - האוצר, החינוך, הבריאות, הרווחה, ואני מקווה שיהיה בעתיד רלוונטי, משרד המדע והטכנולוגיה".

"הציבור החרדי צריך לדעת שדלתנו פתוחה בפניו", המשיך והבהיר שר האוצר לעתיד, "וכל מי שמספר לכם שאנחנו מנסים לקפח או להדיר חרדים הוא טועה ומטעה - ומייצר שיח של שנאה, והלל הזקן הלא אומר - מה ששנוא עלייך אל תעשה לחברייך".

השר היוצא אלי ישי מיהר להגיב ולמתוח ביקורת על דברי יו"ר יש עתיד ואמר כי "החרם כנגד הציבור הדתי לא יימחה. יאיר לפיד לא יוכל להתנער ולהסיר את הכתם שבהחרמת הציבור המסורתי והחרדי - הכנסת איננה טור בעיתון. בכוונתי להזכיר לו יומיום ושעה שעה את תרומתו הייחודית לקרע בעם בעשיית המעשה של הדרת ציבור שלם", דברי ישי.