תם עידן ריבלין: אדלשטיין נבחר ליו"ר הכנסת

מליאת הכנסת אישה את מינויו של השר לשעבר יולי אדלשטיין לתפקיד יושב ראש הכנסת ה-19. הבחירה באדלשטיין התאפשרה לאחר שסיעת הליכוד-ביתנו אישרה כי ישמש כמועמד המפלגה לתפקיד

ממשרד ההסברה והתפוצות לכורסת יושב הראש: חברי הכנסת אישרו בצהריים את מינויו של ח"כ יולי אדלשטיין לתפקיד יושב ראש הכנסת ה-19. מינויו של אדלשטייין התאפשר לאחר שנבחר בשבוע שעבר לשמש כמועמד רשימתו, הליכוד-ביתנו, לתפקיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"רבים וטובים אמרו לי שאני חייב להכין נאום", אמר אדלשטיין הנרגש מעל לדוכן הנואמים. אדלשטיין ניצל את ההזדמנות בכדי להודות לח"כים על התמיכה בו ואף התחייב בפני חברי הכנסת למלא את תפקידו על הצד הטוב ביותר ולפעול למען חיזוק מעמדו של בית הנבחרים הישראלי.

אדלשטיין, אסיר ציון לשעבר, ציין את חשיבות המינוי עבורו כעולה חדש שהפך ותיק בישראל. הוא סיפר מעל לדוכן הנואמים על היום בו שוחרר מן הכלא בסיביר ואת שעבר עליו בחייו עד ליום שבו עלה ארצה. "כששוחררתי, קיבלתי לוח שנה", סיפר. "לא צוינו בו התאריכים העבריים, אך אשתי סיפרה לי שזהו ה' באייר, יום העצמאות של מדינת ישראל. בואו לא נשכח שגם כשאנחנו מטפלים בבעיות ומצוקות, שאלמלא ה' באייר תש"ח, תסריט החיים, גם שלי, היה נכתב אחרת לגמרי."

"על יו"ר הכנסת לגבות את ראש הממשלה"

הבחירה באדלשטיין התאפשרה לאחר שבשבוע שעבר הוחלט בישיבת סיעת הליכוד ביתנו כי ישמש כמועמד המפלגה במקום ח"כ ראובן רבלין, שמילא את התפקיד במהלך שנותיה של הכנסת האחרונה. נתניהו הדיח אז את ריבלין מתפקידו, זאת בכדי לאפשר איוש התפקיד בידי גורם שייגבה את פעולותיו בכנסת.

"אני מאוד שמח שזכיתי באמון פה אחד מסיעת הליכוד-ביתנו בישיבת הסיעה", אמר אדלשטיין. "כולי תקווה שגם במליאת הכנסת אזכה באותה התמיכה. הכנסת ה-19, ואני אומר זאת על סמך ניסיוני, יש לה סיכוי להיות שונה. היא כנסת שבאה ברגל ימין, אנשים שבאו לעבוד ושרוצים לעבוד. כולי תקווה שכולם יחד נצליח גם לשנות את תדמיתה לטובה, גם לחוקק, גם לפקח על הממשלה וגם להיות פה לאזרחים שלא תמיד מקבלים מענה".