בנט: "המטרה שלנו - שינוי כלכלי"

יו"ר הבית היהודי ושר הכלכלה לעתיד, נפתלי בנט, מתכונן גם הוא להשבעת הממשלה היום. רגע לפני הוא נאם בפתח ישיבת סיעתו והתמקד בעיקר - בשינויים הכלכליים-חברתיים עליהם הוא שם דגש. "אנחנו יושבים על צמתים מרכזיים בכלכלה הישראלית", פתח בנט והצהיר - "יש לנו את הכלים לעשות שינוי"

אם להסתמך על דבריהם של שר האוצר העתידי יאיר לפיד ומוקדם יותר, ח"כ אביגדור ליברמן, הממשלה הבאה הולכת להתמקד בעיקר בנושאים חברתיים-כלכליים. כעת מצטרף אליהם גם יו"ר הבית היהודי ושר הכלכלה לעתיד, נפתלי בנט, שעות ספורות לפני השבעת הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפתח ישיבת הסיעה היום השמיע בנט מסרים מאחדים - "מערכת הבחירות מאחורינו, המו"מ מאחורינו", הוא אמר. "היו רגעים קלים יותר ופחות", הצהיר בנט, "אבל עכשיו כולנו מתייצבים מאחורי ראש ממשלת ישראל למען מדינת ישראל. נפעל כל הסיעה ברעות כדי להבטיח שהממשלה תצליח".

מיד אחר כך בחר בנט לפנות ולעסוק בנושאים הכלכליים. "אנחנו יושבים על צמתים מרכזיים בכלכלה הישראלית", הוא הצהיר ומנה, "במשרד הכלכלה, במשרד השיכון, במשרד לענייני גמלאים, שזה נושא אקוטי, בוועדת הכספים - ויש לנו את הכלים לעשות שינוי".

"המטרה שלנו היא לעשות שינוי", שב והבהיר בנט, "להגיע למצב שבו הכלכלה תשרת את האזרחים, ולא שהאזרחים יעבדו בשביל הכלכלה. נוצרה קונסטלציה - שיש לנו את חופש הפעולה".

קרא גם לשחרור פולארד

בנט המשיך וטען - "אף אחד מאיתנו לא מחוייב לגורמים זרים. לא טייקונים, ולא מגזרים. אנחנו מחוייבים לעם ישראל, ואנחנו כמו קפיץ מתוח שמוכן לפעול כדי להחזיר את הכלכלה לידי העם".

בנט חתם את דבריו באיחולים לקראת הגעתו של הנשיא האמריקני ברק אובמה. "לבסוף אני רוצה לאחל לכל חברי הסיעה, לחברים שעומדים פה ולכל ישראל - חג חירות שמח. אנחנו מקדמים בברכה את נשיא ארה"ב, שהיא ידידת אמת של מדינת ישראל. לפעמים יש מחלוקות וגם זה בסדר, אבל אלה מחלוקות בין ידידים", הוא סיכם.

ובכל זאת, יו"ר הבית היהודי בחר לסיים את דבריו בנושא מחלוקת שכזה - "בשם הסיעה אני קורא להשבתו של אחינו ג'ונתן פולארד בהקדם האפשרי".