ביקורת במשרד החוץ: "זאב אלקין לתפקיד סגן שר החוץ? זו התעללות בגוויה"

במשרד החוץ מותחים ביקורת קשה על החלטת ראש הממשלה למנות את יו"ר הקואליציה ח"כ זאב אלקין, לתפקיד סגן שר החוץ. "זו מכירת חיסול של המשרד", טענו הגורמים. מקורבים לראש הממשלה: אין חשש, נתניהו ייפגש עם שרי החוץ

מינוי של ח"כ זאב אלקין (הליכוד) לתפקיד סגן שר החוץ כבר מעורר ביקורת: בכירים במשרד החוץ הביעו חשש מהמינוי ואומרים כי מדובר בהתעללות בגוויה שנקראת יחסי החוץ של מדינת ישראל. "עם כל הכבוד ליכולות המרשימות של כיושב ראש הקואליציה, זה האיש שאמור לשקף את האינטרסים של ישראל בעולם", הבהירו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקורבים לראש הממשלה אמרו כי אין חשש מהמינוי כי נתניהו אוהב את תפקיד שר החוץ, אותו הוא ממלא עד שליברמן יוכל לכהן בתפקיד. לדבריהם, נתניהו הוא זה שייפגש עם שרי החוץ ולא סגנו. בכירים במשרד מתחו ביקורת על נתניהו וליברמן שערכו לדבריהם "מכירת חיסול של משרד החוץ".

הגורמים ציינו כי לא רק מינוי אלקין בעייתי אלא גם ההחלטה לתת את תיק המשא ומתן עם הפלסטינים לשרת המשפטים הבאה ח"כ ציפי לבני (התנועה), ולתת את סוגיית הדיאלוג עם ארצות הברית לשר גלעד ארדן, שכיהן כשר להגנת הסביבה.

עוד בעיה, השרה ציפי לבני (חדשות 2)

גורם דיפלומטי תהה האם לבני כשרת המשפטים, תזמין את שרי החוץ של האיחוד האירופי למשרדה במזרח-ירושלים, מה שכבר עורר בעיה בעבר.

מרכיבים ממשלה - סיקור מלא:

יעלון מונה לביטחון, ארדן קיבל את התקשורת והעורף

גורמים בליכוד: "נתניהו השאיר לנו פירורים"

נתניהו לפרס: "הממשלה הזו תוכל להביא בשורה"