פגישת נתניהו-שלום מתארכת: עדיין אין מינוי

השר לפיתוח הנגב והגליל נפגש למעלה משעתיים עם ראש הממשלה, אך השיחה טרם הובילה למינוי. ההערכה היא ששלום לא מרוצה מהתפקיד שהוצע לו. בעקבות התארכות השיחה מתעכבות שאר הפגישות המתוכננות. במקביל, ראש הממשלה הודיע כי גדעון סער הוא שר הפנים הבא. הקרב האחרון נותר על סגנית שרת המשפטים – חוטובלי או גמליאל

לאחר שסוכם היום על מינוי משה (בוגי) יעלון לשר הביטחון וגלעד ארדן לשר להגנת הסביבה ושר התקשורת, הגיע שר בכיר נוסף בליכוד לפגישה עם נתניהו בלשכתו, אך הפעם זו נמשכת יותר מהמתוכנן וטרם הבשילה לכדי מינוי. השר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום עדיין נועד עם ראש הממשלה במשך, אך השניים לא הגיעו להסכמות. ההערכה היא כי שלום לא מרוצה מהצעת ראש הממשלה וכי הוא מנסה לשנות את רוע הגזירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקביל, ראש הממשלה הודיע כי שר החינוך היוצא גדעון סער ימונה לשר הפנים בממשלה הבאה. כמו כן, הוחלט כי ח"כ דוד רותם יהיה ראש ועדת החוקה. התפקיד האחרון שעדיין לא הוכרע לגביו הוא סגנית שרת המשפטים, כשעל התפקיד מתמודדות ח"כ גילה גמליאל וח"כ ציפי חוטובלי. בעקבות התארכות הפגישה עם השר שלום, נדחו כל הפגישות שנקבעו לנתניהו בהמשך עם חברי סיעת הליכוד.

המשבתות מתמלאות: סלומינסקי יו"ר ועדת הכספים, רזבוזוב בוועדת העלייה

גם במפלגות האחרות שמרכיבות את הקואליציה ממשיכים היום באיוש התפקדים עליהם סוכם בהסכמים הקואליציוניים. נפתלי בנט קבע כי ניסן סלומינסקי יכהן כיושב ראש ועדת הכספים במשך כל הקדנציה, ולא ברוטציה כפי שהוערך בעבר. ביש עתיד הוחלט כי ח"כ יואל רזבוזוב יכהן כראש ועדת העלייה והקליטה, עליזה לביא קיבלה את משרת יו"ר הוועדה למעמד האישה ומיקי לוי יהיה סגן שר הרווחה.

(חדשות 2)

(חדשות 2)

(חדשות 2)

משה (בוגי) יעלון, מבכירי הסיעה, היה ראשון המוזמנים הבוקר ללשכת נתניהו וכצפוי - קיבל לידיו את תיק הביטחון. עם פרסום ההודעה על המינוי בירך אותו נתניהו, ואמר כי "בתקופה כה מכרעת לביטחון מדינת ישראל, כשמסביבנו כל האזור סוער, חשוב שבתפקיד הזה יהיה אדם עתיר ניסיון כמו משה יעלון. בשמם של כל אזרחי המדינה, אני מאחל לו בהצלחה". יעלון, שידע עוד קודם שיקבל את התיק, מסר הודעה נרגשת: "ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע לי כי הוא החליט למנות אותי לשר הביטחון בממשלתו. קיבלתי את הבשורה בהתרגשות ומתוך תחושת שליחות. אני מבקש להודות לו על האמון שהעניק לי".

דנון יהיה סגן שר הביטחון

במקביל, גם חבר הכנסת דני דנון (הליכוד), שהגיע למקום החמישי ברשימת המפלגה בבחירות המקדימות וטען בימים האחרונים שיש לייצג את ה"פנים החדשות" של הליכוד בממשלה, הגיע ללשכתו של ראש הממשלה נתניהו, ומונה לסגן שר הביטחון.

"אני רואה בתפקיד חשיבות רבה ויכולת אמיתית לתרום רבות למען המדינה, ולכן נעניתי להצעתו", כתב דנון בעמוד הפייסבוק שלו. "אנו עומדים מול אתגרים ביטחוניים רבים, הן בגזרות רחוקות והן בקרובות. אני מתחייב למלא תפקיד זה במסירות ותוך שמירה על ערכי המחנה הלאומי. במידה ויתפנה מקום בממשלה, אין לי ספק שלאור דירוגי במקום החמישי בפריימריז אתמנה לתפקיד שר בממשלה ה-33 של מדינת ישראל".

ארדן: העורף הפך לחזית

מאוחר יותר הודיע ראש הממשלה לשר היוצא להגנת הסביבה, גלעד ארדן, כי הוא ימונה כעת לשר להגנת העורף, האחראי לדיאלוג האסטרטגי עם ארצות הברית, חבר בקבינט המדיני ביטחוני ושר התקשורת, שסמכויותיו יורחבו ויכללו את רשות השידור ולשכת הפרסום הממשלתית.

השר ארדן הודה לראש הממשלה על האמון שהביע בו. "אזרחי המדינה הנמצאים בעורף נמצאים כיום בחזית המאבק ולכן ישנה חשיבות אדירה לחיזוק המשרד להגנת העורף ולמיסודו", אמר ארדן על המינוי. "בנוסף, אפעל כמיטב יכולתי להמשיך ולהוזיל את סל התקשורת שמשלמת כל משפחה וזאת על ידי העמקת התחרות בכל תחומי התקשורת בישראל".

"נרגש מאוד". שר הביטחון הבא (AP)

בנוסף, ח"כ צחי הנגבי נענה לפניית ראש הממשלה נתניהו לעמוד בראש ועדת הכנסת בצעדיה הראשונים של הממשלה. הנגבי יכהן בתפקיד עד שנה וחצי, ולאחר מכן יכהן כסגן שר במשרד ראש הממשלה. "במסגרת זו מתכוון ראש הממשלה להשתמש בכישוריו וניסיונו של סגן השר המיועד הנגבי בתחום המדיני והביטחוני", נכתב בהודעה מטעם הליכוד. 

"במסגרת זו מתכוון ראש הממשלה להשתמש בכישוריו וניסיונו של סגן השר המיועד הנגבי בתחום המדיני והבטחוני", הבהירו בלשכת נתניהו. "ראש הממשלה מעריך עד מאוד את נסיונו וכישוריו של ח"כ הנגבי ואת נכונותו להתייצב בעמדה מרכזית בכנסת כדי לסייע להצלחת הקואליציה בתחילת דרכה".

אקוניס מונה לסגן שר במשרד ראש הממשלה

חבר הכנסת אופיר אקוניס מונה לסגן שר במשרד ראש הממשלה. תפקידו יהיה לקשר בין הכנסת לממשלה והוא ימלא את התפקיד עד לחילופין עם צחי הנגבי. "אני שמח לבשר שנעניתי לפנייתו של ראש הממשלה לשמש סגן שר במשרד ראש הממשלה, המתאם בין הממשלה לכנסת", כתב חבר הכנסת אקוניס בעמוד הפייסבוק שלו. "משרד ראש הממשלה הוא משרד מטה המרכז בתוכו פעילויות רבות למען הציבור".

חבר הכנסת חיים כץ שוחח גם כן עם ראש הממשלה, שביקש ממנו לעמוד בראש ועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת. כץ נענה לבקשה ואמר כי ימשיך לשרת את ציבור הגמלאים, העובדים ואלה שידם אינה משגת.

מרכיבים ממשלה - סיקור מלא:

יעלון מונה לביטחון, ארדן קיבל את התקשורת והעורף

גורמים בליכוד: "נתניהו השאיר לנו פירורים"

נתניהו לפרס: "הממשלה הזו תוכל להביא בשורה"