סקר חדשות 2: הרצוג ולבני מובילים, לפיד מתחזק

אחרי הבחירות המקדימות בעבודה, חשיפת רשימות מפלגות "הבית היהודי", "כולנו" וחזרתו הצפויה של אריה דרעי לש"ס - חושף סקר של חדשות 2 את מפת המנדטים החדשה, שבה מוביל המחנה הציוני על הליכוד בפער של 2 מנדטים. בנוסף לפיד מתחזק בעוד שכחלון נחלש

מדאיגים את הליכוד. ארכיון (חדשות 2)

62 ימים לפני הבחירות מסתמן כי התחרות הצמודה בין הליכוד למחנה הציוני מוכרעת לטובת גוש השמאל. סקר חדש שאנו מפרסמים הערב (חמישי) צופה 25 מנדטים ל"מחנה הציוני" בראשות הרצוג ולבני ו-23 מנדטים ל"ליכוד" בראשות נתניהו. עוד בסקר: התאוששות של לפיד עם 11 מנדטים על חשבון "כולנו" בראשות כחלון, שלא מצליחה לפרוץ את מחסום 8 המנדטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יומיים לאחר פרסום תוצאות הבחירות המקדימות בעבודה, זוכה "המחנה הציוני" ב-25 מנדטים, עלייה במנדט אחד על חשבון הליכוד שמאבד מכוחו וגורף 23 מנדטים. הבחירות המקדימות ב"בית היהודי" לא הביאו איתן בשורות חדשות ולפיכך גם לא קולות חדשים. מצב המפלגה נותר יציב עם 16 מנדטים.

מי שמצליח לשפר את מצבו על פי הסקר הוא יאיר לפיד, שהוסיף 2 מנדטים נוספים ליש עתיד שצפויה לגרוף 11 מנדטים. ההתאוששות הזו באה על חשבון "כולנו" בראשות משה כחלון, שמפגרת מאחוריו בארבעה מנדטים (8).

מגמת היחלשות נמדדה גם ברשימת ישראל ביתנו, שזוכה על פי הסקר ב-7 מנדטים בלבד. חזרתו הצפויה של דרעי להנהגת ש"ס השיבה את אמון הבוחרים במפלגה שצפויה לזכות ב-7 מנדטים, זאת לעומת מפלגתו של אלי ישי שעל פי הממצאים אינה עוברת את אחוז החסימה.

אחרי ש"ס מדורגת יהדות התורה עם 7 מנדטים, ואיחוד המפלגות הערביות שבניגוד לתחזיות האופטימיות מאבד כמחצית מכוחות וזוכה ל-6 מנדטים. חד"ש ומר"צ זוכות על פי הסקר ב-5 מנדטים כל אחת.

הסקר נערך על ידי ד"ר מינה צמח ומנו גבע, מכון מדגם