גורמים בליכוד: "נתניהו השאיר לנו פירורים"

לאחר שאמש התייצב ראש הממשלה בביתו של הנשיא פרס ובישר לו על תום המגעים הקואליציוניים, בליכוד נשלפו הסכינים. "ישראל היום" דיווח כי גורמים בליכוד התרעמו על הישגיו של נתניהו במו"מ עם "יש עתיד" ו"הבית היהודי" בשל העובדה שלא נותרו תיקים רבים בחזקת המפלגה. "נתניהו השאיר לנו פירורים", התרעמו

"השאיר לנו פירורים", גורמים בליכוד נגד נ (חדשות 2)

שעות ארוכות ומתוחות במיוחד עוברות על חברי הכנסת מטעם מפלגת הליכוד. לאחר שאמש בישר ראש הממשלה נתניהו על הקמת הממשלה החדשה לנשיא שמעון פרס, בליכוד ממתינים לחלוקת התיקים שעוד נותרו בידי המפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נתניהו צפוי לזמן ללשכתו במהלך היום את חברי הכנסת ממפלגתו, ולבשר להם על חלוקת התיקים והמשרות שעל פי הסיכומים הקואליציוניים, יוותרו בידי הליכוד. יחד עם זאת, ב"ישראל היום" דווח כי גורמים בשורות המפלגה הביעו מורת רוח ממספר התפקידים שנותרו בידי המפלגה בתום המשא ומתן להרכבת הקואליציה.

"נתניהו הותיר לליכוד רק פירורים", האשימו הגורמים. "לא רק שהמפלגות השותפות בקואליציה לקחו את רוב התיקים הטובים, אלא שגם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הצליח להוריד את מספר שרי הליכוד לטובת מפלגתו", התרעמו הגורמים.

"חלק מח"כים ימררו לנתניהו את החיים"

הגורמים במפלגה הזהירו כי חברי כנסת רבים מטעמה אינם מרוצים מהעניין וציינו כי "אלו הסוררים ימררו לראש הממשלה את החיים במהלך הקדנציה כולה". על פי הדיווח, חלק מהח"כים העביר מסר לאנשי נתניהו כי הם אינם מרוצים מהשיבוצים שיועדו להם וכי יסרבו לקבל עליהם את התפקידים.

על פי הדיווח, השר סילבן שלום - העתיד על פי ההערכות להישאר בתפקידו כשר הנגב והגליל, אליו יצורף גם המשרד לאיומים האסטרטגיים - שלח מסר באמצעות אנשיו לראש הממשלה לפיו יעדיף לשמש כח"כ ללא תפקיד מיוחד, אם לא יוכל להשפיע על פעולות הממשלה.