הפוליטיקאים ספדו לח"כית לשעבר מרינה סולודקין: "תחסר לנו מאד"

בכירים במערכת הפוליטית ובראשם נתניהו פרסמו הודעות תנחומים עם הדיווחים על מותה של חברת הכנסת לשעבר. "בדרכה הצנועה והישרה דאגה לציבור העולים, היא תחסר לנו מאד", אמר נתניהו בהודעתו. גם ראשי המפלגות יחימוביץ', מופז ולבני הצטרפו לדברי ההספד לאחר שנודע כי סולודקין נמצאה ללא רוח חיים במלון בו שהתה בלטביה

ח"כ לשעבר מרינה סולודקין (חדשות 2)

בכירים במערכת הפוליטית בישראל, ובראשם ראש הממשלה הביעו צער עמוק למשמע הדיווחים אמש בדבר מותה של חברת הכנסת לשעבר מרינה סולודקין. "היא היתה נציגת ציבור ערכית שאוזנה היתה תמיד קשבת לבעיות של אזרחי ישראל", ספד לה נתניהו בהודעתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סולדקין, שכיהנה כחברת כנסת למעלה מ-16 שנה, נמצאה אמש ללא רוח חיים בחדרה במלון בריגה, בירת לטביה, בו שהתה במסגרת כנס בינלאומי בנושא הפאשיזם. טרם נודעה סיבת מותה של סולודקין, שהתגוררה באשקלון והותירה אחריה בעל ושני בנים.

"תחסר לנו מאד", נתניהו (חדשות 2)

"בדרכה הצנועה והישרה היא דאגה לרווחת האזרחים ובמיוחד לטיפול בבעיות העולים החדשים", כתב נתניהו בהודעתו. "חיבבתי והערכתי אותה עד מאוד והיא תחסר לכולנו".

גם יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' הגיבה על פטירתה של ח"כ לשעבר מרינה סולודקין: "מרינה הייתה אדם מבריק, עם השכלה כלכלית נרחבת, דעתנית, אמיצה וחרוצה". "היינו חברות, ולא פעם התייעצתי אתה בעניינים פוליטיים וכלכליים. העצות שלה היו החלטיות ומדויקות. הובלנו יחד את המאבק בתוכנית ויסקונסין, וחוקקנו יחד חוקים. טיפוס יוצא דופן עם לשון חריפה. היא עזרה באופן אישי לאלפי אנשים והייתה פרטנרית נפלאה. הציבור בישראל הפסיד פרלמנטארית נהדרת שדלתה פתוחה ואוזנה קשובה לכל מצוקה וסבל", כתבה יחימוביץ' בהודעתה.

"רצתה להפוך את ישראל למקום טוב יותר"

"הקדישה חייה למען הכלל", מופז (חדשות 2)
לדברי האבל וההספד הצטרף גם יו"ר מפלגת קדימה, שאול מופז שאמר כי היתה לו הזכות להכיר את סולודקין ולעבוד לצידה. מופז, העומד כיום בראש המפלגה האחרונה שבמסגרתה כיהנה כחברת כנסת, כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "הכרתי אישה ישרת דרך, שהקדישה את חייה לעשייה למען הכלל, למען שוויון הזדמנויות וצדק חברתי". "היא אהבה את מדינת ישראל ופעלה ככל שביכולתה כדי להפוך את הארץ הנפלאה הזו למקום טוב יותר, הוגן יותר וצודק יותר", כתב.

גם יו"ר "התנועה", ציפי לבני שעמדה בעברה בראשות המפלגה ציינה בתגובתה את פועלה להשגת שוויון בעבור ציבור העולים. "היא הייתה ציונית אמיתית, עולה ותיקה שמעולם לא שכחה את קשיי היום-יום של העולים", אמרה.

"למען ציבור העולים והחברה כולה"

הסטטוס של סולודקין בפייסבוק אתמול (פייסבוק)
רק אתמול פרסמה סולודקין פוסט בעמוד הפייסבוק שלה, שבו שיתפה את הגולשים בטיסתה הצפויה לכנס בלטביה. "בתקופה האחרונה הניאו-נאציזם מרים את ראשו המכוער במזרח אירופה, במדינות פוסט-סובייטיות", כתבה והוסיפה: "חייבים להיות ערניים".

סולודקין, בעלת תואר שלישי בתולדות הכלכלה והחברה מאוניברסיטת מוסקבה, כיהנה כחברת כנסת משנת 1996, ועד הקדנציה האחרונה שהסתיימה לפני כחודשיים.היא עלתה לישראל בשנת 1991 והצטרפה למפלגת ישראל בעלייה בראשות נתן שרנסקי, כשבהמשך התמזגה המפלגה עם הליכוד. לאחר הקמת מפלגת קדימה, הצטרפה אליה סולודקין ונבחרה מטעמה לכנסת ה-17.סולודקין כיהנה במספר תפקידים בעת שהותה בכנסות השונות. בין השאר, פעלה למען הסדרת החקיקה החברתית לטובת אוכלוסיית העולים וניצולי השואה במסגרת כהונתה כסגנית שר הקליטה וכיו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה.