האופוזיציה יוצאת לדרך: "החיבוק הפומבי של דרעי אינו לרוחי"

יו"ר העבודה שלי יחימוביץ', שצפויה לכהן כיו"ר האופוזיציה החל מהשבוע הבא, סיפרה מדוע מפלגתה לא נמצאת בממשלה יחד עם נתניהו, באילו צעדים תנקוט כדי ללחום במדיניותה של הקואליציה החדשה - וגם: מה היא חושבת על מי שייאלץ להיות שותפה - ח"כ אריה דרעי. "אני מודה שהחיבוק של דרעי כלל לא לרוחי"

"תהיה אופוזיציה מדהימה". יחימוביץ' (חדשות 2)

ביום שבו נקבע סופית הרכבה של הקואליציה הבאה, יוצאת לדרכה גם האופוזיציה: יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ', הצהירה בריאיון ל"אולפן שישי" כי תנהיג אופוזיציה לוחמת ו"מדהימה", אבל גם הודתה ששיתוף הפעולה הצפוי לה עם ח"כ אריה דרעי אינו לרוחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום שני הקרוב תצא לדרכה הממשלה ה-33 של ישראל, ואיתה גם האופוזיציה החדשה, שתכיל את חברי מפלגת העבודה, ש"ס, יהדות התורה, מרצ והמפלגות הערביות - קרוב לחצי מהכנסת הנוכחית. יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' צפויה לכהן כיו"ר האופוזיציה, ומיהרה להצהיר ש"יש הרבה מה לעשות".

"כבר ביום שני הקרוב אפגש עם ראשי סיעות האופוזיציה. יחד נחשוב על דרכי הפעולה המתאימות כנגד הממשלה", אמרה יחימוביץ'. "למרות חילוקי הדעות האידיאולוגיים, יש קווי יסוד משותפים רבים לי ולחברים בש"ס, אנחנו מתכוונים להוביל ולהילחם על עקרונות חברתיים", אמרה.

עם זאת, יחימוביץ' לא הסתירה ששיתוף הפעולה עם אחד מראשי ש"ס, ח"כ והאסיר לשעבר אריה דרעי שקרא לשיתוף פעולה עמה ועם מפלגתה, אינו לרוחה. "לא החלפתי מילה עם אריה דרעי כבר הרבה מאוד שנים. החיבוק הפומבי הזה ממש לא לרוחי, אני חייבת להודות באמת", אמרה יו"ר האופוזיציה המיועדת. "למרות זאת, אנחנו בדרך להנהיג אופוזיציה מדהימה ולוחמנית", הבהירה.

"יכולתי להיות שרת האוצר"

בריאיון התייחסה יחימוביץ' גם ללחץ הכבד שהופעל עליה מכיוונו של נתניהו להצטרף לממשלה בראשותו - זאת על מנת שיוכל להקים ממשלה יחד איתה ועם המפלגות החרדיות. "יכולתי להיות שרת האוצר, לשבת על כסא עור צבי. אבל לרגע לא התכוונתי לבגוד בבוחרים של העבודה. תהום אידיאולוגית גדולה פעורה ביני לבין נתניהו - וזו הסיבה שאנחנו לא בממשלה. לא בגלל שנאה אישית, חלילה או חרמות", הבהירה יחימוביץ'.

"למרות הבטחתי לא לשבת בממשלה, לו הייתי מבינה שנפל דבר בישראל ונתניהו שינה את עמדתו אפילו ב-30 מעלות ולא ב-180, שהוא מתכוונן למדיניות שלנו, היינו בפנים. אני לא שמעתי מנתניהו 'שתי מדינות לשני עמים' במישור הכלכלי. מפלכת העבודה לא תהיה קבלן ביצוע של ממשלה שמבצעת את המדיניות ההפוכה בה היא מאמינה", הדגישה.