יש קואליציה: ההסכם ייחתם בצהריים

בתום העיכובים, המכשולים והספינים, ההסכמים הקואליציוניים צפויים להיחתם בשעות הצהריים. בשעות הלילה נמשך המו"מ בין נפתלי בנט לנתניהו, לאחר שהראשון ביקש להכניס שינוי בהסכם שהושג ולוותר על תפקיד סגן ראש הממשלה

ההסכמים הקואליציונים צפויים להיחתם בשעות (חדשות 2)

בשעות הצהריים צפויים לחתום נציגי הבית היהודי, יש עתיד והליכוד ביתנו על ההסכמים הקואליציוניים לקראת הרכבת הממשלה ה-33. אמש עוכב מהלך החתימה לאחר שנתניהו ביקש מיו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד ויו"ר הבית היהודי ח"כ נפתלי בנט לוותר על תואר סגן ראש הממשלה, ברגעים האחרונים למשא ומתן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הממשלה נתניהו התקשר בשעה 01:00 בלילה לנפתלי בנט, וביקש ממנו להוסיף שינוי בהסכם שהושג, לפיו לא יהיו סגנים לראש הממשלה, תואר המעגן זכויות רבות בחוק לאלה המחזיקים בו.

בתום המגעים, לפיד ובנט נענו לבקשתו של נתניהו, זאת מתוך מחווה של "רצון טוב" כלפי ראש הממשלה. השניים הבהירו כי החליטו להשיב בחיוב לבקשתו של נתניהו הן מתוך רצונם לסיים את המגעים להרכבת הממשלה, והן בשל הכבוד שהם רוחשים לנתניהו מתוקף מעמדו כראש הממשלה. לפיד ובנט טענו כי הם מעוניינים בהצגת הממשלה בקרוב ולהביא לכדי סיום את המגעים הקואליציוניים בהם זכו בהישגים רבים.

הברית צלחה. בנט ולפיד (AP)

נתניהו לסיעתו: "התיקים המשמעותיים בידינו"

אמש כינס ראש הממשלה בנימין נתניהו את חברי המפלגות הליכוד וישראל-ביתנו וסיפר כי: "אנחנו עסוקים בפרטים האחרונים של הסכמי הקואליציה, ואני מקווה שנוכל להביא בשבוע הבא ממשלה חדשה. הדבר החשוב ביותר היה, שהממשלה החדשה תוכל לתת מענה לכל האתגרים הגדולים שיש לנו".

בדבריו, התייחס נתניהו גם למספר המנדטים הנמוך יחסית שקיבלה הרשימה המשותפת של שתי המפלגות: "עם 31 המנדטים שקיבלנו מהציבור, עשינו את המיטב, ואני חושב שהשגנו את התוצאה הטובה ביותר על מנת להיות מסוגלים להנהיג את ישראל אל מול האתגרים", טען ופירט: "החזרנו את תיק הביטחון לידינו, ותיק החוץ נשאר בידינו. אלה שני התיקים המשמעותיים ביותר לניהול המדינה ולאתגרי היסוד שלנו. ישנם עוד תיקים חשובים בידינו".