מגל נגד גל: התחרות בגוש הימין מחריפה

בעוד שבגוש השמאל מיישרים שורות, באגף הימני של המפה מתחרים מועמדי המפלגות השונות על תואר המפלגה הימנית האמיתית. אחד השיאים בעימות נרשם בקבוצת הווייבר של חדשות 2 Online, כשמועמד "הבית היהודי" ינון מגל, דחק במועמד "ישראל ביתנו" שרון גל לספק הבהרות על עמדת מפלגתו בסוגיית חלוקת ירושלים

על רקע השקת קמפיין הבחירות של "ישראל ביתנו" היום (חמישי), הולכת וגוברת התחרות בין מפלגות הגוש הנצי על תקן הסמן הימני במפה הפוליטית. בעימות שפרץ היום בקבוצת הוייבר של חדשות 2 Online בין שני העיתונאים לשעבר, עימת מועמד "הבית היהודי" ינון מגל את מועמד "ישראל ביתנו" שרון גל עם פרטי גבולות המדינה הפלסטינית שבהם תכיר מפלגתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מלחמת העקיצות בין מגל לשרון החלה לאחר שחברי הצ'אט נדרשו להתייחס לסלוגן הקמפיין של "ישראל ביתנו", שהושק הבוקר תחת הכותרת "אריאל לישראל, אום אל פאחם לפלסטין".

"תכלס!", כתב בתגובה מועמד המפלגה, שרון גל.
"וחלוקת ירושלים... וגבול בכביש 6 ובוואדי ערה. תכלס", הקשה מיד מועמד הבית היהודי, ינון מגל.

בתגובה לדברים הציג גל צילום מסך מתוך כתבת חדשות 2 Online על השקת הקמפיין ועל המשמעויות הנגזרות מתוכנו. "טיבי יצטרך לבחור! הסרט 'רוקדים על שתי חתונות' חייב להסתיים. אין אזרחות בלי נאמנות", כתב גל למגל, שהמשיך להתעקש על הפרטים הקטנים.

ינון מגל: "אז לחלק את ירושלים?"
שרון גל: "אף אחד לא דיבר על חלוקת ירושלים"
ינון מגל: "ליברמן דיבר. אז גבול בכביש 6 ובוואדי ערה?"
שרון גל: "חבל על הוויכוח מי יותר ימני, ינון. אני לא בתחרות איתך. לדעתי אתה מבזבז כוחות. יש את הדרך הפרגמטית שלנו, עם תקווה ומדינה יהודית, וה"דרך" שלכם – מדינה דו לאומית, שזה הכי מסוכן. שיהיה לך בהצלחה בכל מקרה. אני רוצה פה מדינה יהודית. מדינה יהודית שבה המיעוט צריך לבחור: אין אזרחות בלי נאמנות. תומכי הטרור בכנסת חייבים להפנים את זה".

 

השיא בהתכתשות בין השניים נרשם לאחר שמגל דחק שוב בגל להבהיר שוב את עמדותיו של ליברמן. זה בתגובה סיים את הדיון.
ינון מגל: "שניה שרון לפני שאתה נעלם בוא נדבר עוד רגע. אז אתה אומר שליברמן אומר פעם ככה ופעם הפוך?"
שרון גל: "לא, אני אומר שאתה עוד לא שבוע פוליטיקאי וכבר פרובוקטור לא קטן. מחבר את טיבי ותוקף את ליברמן. בהצלחה עם המדינה הדו לאומית שלך ידידי".