אדלשטיין מועמד הליכוד לתפקיד יו"ר הכנסת; ריבלין: "אני אולי טמבל, לא חמור"

יולי אדלשטיין הוא מועמד הליכוד לתפקיד יושב ראש הכנסת, כך קבעה היום סיעת הליכוד. ריבלין שהודח על ידי רה"מ נתניהו אמר: "ראש הממשלה שביקש ממני להיות מועמד לנשיאות המדינה, רואה את רצוני בכך כמונע ממני לבצע את תפקידי - זה לא רציני

יולי אדלשטיין נבחר היום למועמד הליכוד-ביתנו לתפקיד יו"ר הכנסת ה-19. חבר הכנסת ראובן (רובי) ריבלין, שהודח על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו מהתפקיד היה היחיד שלא תמך במועמדות ונמנע. לפני הישיבה ביקש נתניהו לפגוש את ריבלין - שסירב. "אני טמבל אבל לא חמור", אמר ריבלין על סירובו לפגוש את ראש הממשלה.

"אני לא חושב שצריך להרבות מילים", אמר ריבלין לאחר ישיבת הסיעה. "אני חושב שיושב ראש כנסת צריך לקבל את גיבוי ראש הממשלה וזה מה שדרשתי גם אני. בהתחלה דובר על התלבטות כזאת או אחרת, מתן חופש, בסוף ראש הממשלה התייצב חד משמעית מאחורי אדלשטיין. סיעה צריכה לקבל את המלצת ראש הממשלה, אבל ראש הממשלה יותר הדיח מאשר המליץ לבחור ולכן ביקשתי את רשות סיעתי להימנע".

"לכנסת ה-19 יש סיכוי להיות שונה"

עוד התייחס ריבלין על רצונו להתמודד על תפקיד נשיא המדינה: "אני אהיה חייל נאמן למדינתי ולתנועתי תנועת הליכוד, שאני אולי הכי קרוב למייסדיה מבחינת הגיל. אני רואה בעובדה אחת דבר מצער: ראש ממשלה שביקש ממני להיות מועמד לנשיאות המדינה, רואה את רצוני בכך כמה שמונע ממני לבצע את תפקידי. זה לא רציני".

"אני מאוד שמח שזכיתי באמון פה אחד מסיעת הליכוד-ביתנו בישיבת הסיעה", אמר השר יולי אדלשטיין. "כולי תקווה שגם במליאת הכנסת אזכה באותה התמיכה. הכנסת ה-19, ואני אומר זאת על סמך ניסיוני, יש לה סיכוי להיות שונה. היא כנסת שבאה ברגל ימין, אנשים שבאו לעבוד ושרוצים לעבוד.

כולי תקווה שכולם יחד נצליח גם לשנות את תדמיתה לטובה, גם לחוקק, גם לפקח על הממשלה וגם להיות פה לאזרחים שלא תמיד מקבלים מענה".