לפיד: "כנראה שהלילה נחתום סופית"

בהודעה שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו הבוקר הצהיר שר האוצר הבא על השלב הסופי בהקמת הממשלה החדשה. "זה כנראה הסוף. או בעצם ההתחלה", כתב לפיד לבוחריו. סגנו ושר החינוך הבא, ח"כ שי פירון, התייחס הבוקר לתפקידו החדש ואמר "חינוך? זה הביטחון האמיתי"

לאחר שהושג אתמול הסכם הפשרה בין נתניהו, לפיד ובנט, כולם מחכים לחתימה הסופית על ההסכמים הקואליציוניים. בהודעה שפרסם הבוקר יו"ר יש עתיד יאיר לפיד בעמוד הפייסבוק שלו, הוא כתב כי ההסכמים ייחתמו כל הנראה הלילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאורכו של כל המשא ומתן הקואליציוני דאג לפיד לעדכן את בוחריו דרך הרשת החברתית. בימים האחרונים הוא פסק ממנהגו, והבוקר הוא הסביר את הסיבה לכך, תוך שהוא מותח ביקורת על חבריו למשא ומתן. "טוב, זה כנראה הסוף. או בעצם ההתחלה", כתב. "מתנצל על השתיקה הארוכה, אבל היו עכשיו כמה ימים שבהם כל מילה שהייתי אומר הייתה זוכה ליותר מדי פרשנויות וספינים".

"אחרי שנחתום סופית, כנראה הלילה, אעדכן ואסביר", הבטיח לפיד. בהמשך התחייב בפני המצביעים כי למרות תפקידו הבכיר כשר האוצר בממשלה החדשה, הוא ימשיך לתקשר עם הציבור דרך האינטרנט.

"אני עדיין כאן ואמשיך להיות כאן מפני שהדיאלוג בינינו הוא חלק מהפוליטיקה החדשה, שבה נבחרי ציבור לא סוגרים דלת ונעלמים יום אחרי שקיבלו תפקיד", כתב יו"ר יש עתיד, שהודה על התמיכה בו.

ח"כ שי פירון על תיק החינוך: "מלא חרדה ופחד"

גם מי שצפוי להיות שר החינוך הבא, ח"כ שי פירון ממפלגת יש עתיד, התייחס הבוקר להתקדמות המשמעותית במגעים הקואליציוניים וכבר החל לדבר על תפקידו החדש. "זה מלא חרדה ופחד", אמר הבוקר בריאיון לחדשות 2 באינטרנט, "אתה יודע מה זה חינוך? זה הביטחון האמיתי".

ראש הממשלה נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן צפויים להיפגש היום עם בנט ולפיד, וההערכה היא כי בפגישה הזאת ייחתמו ההסכמים הקואליציוניים ויונחו על שולחן הכנסת.

היום צפויה להתכנס ועידת הבית היהודי כדי לאשר את ההסכמים שייחתמו וגם ישיבת סיעת הליכוד על מנת להחליט על חלוקת התיקים בתוך המפלגה. הזירה הזאת צפויה להיות קשה במיוחד עבור נתניהו, שנותר עם שבעה תיקים בלבד לחלק לחברי מפלגתו.

אתמול בצהריים המשא ומתן הקואליציוני נראה היה תקוע לחלוטין, אלא שהצעת הפשרה של בנט והתיווך בין נתניהו ללפיד, הניעו את העניינים ופתרו את המחלוקת העיקרית בנוגע לתיק החינוך.