מסתמן: נתניהו יודיע היום על ממשלה חדשה

אחרי פתרון כל המשברים, השבעתה של הממשלה ה-33 צפויה להתקיים כבר ביום שני. הבוקר ייפגשו נתניהו, בנט ולפיד כדי לחתום באופן סופי על ההסכמים הקואליציוניים. בהמשך היום צפויה להתכנס סיעת הליכוד, שם צפוי ראש הממשלה לקבל ביקורת קשה על "ההתקפלות", כך לדברי חברי מפלגתו

מסתמן: נתניהו יודיע היום על ממשלה חדשה (רויטרס)

שבועות ארוכים של משא ומתן יגיעו לסיומם היום, עם החתימה הסופית על ההסכמים הקואליציוניים - אתמול הוסדר ההסכם עם יש עתיד, והבוקר צפויים בליכוד-ביתנו להסדיר את ההסכם גם מול הבית היהודי. ככל הנראה, עוד לפני סוף היום יונחו ההסכמים הקואליציוניים על שולחן הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול בצהריים המשא ומתן הקואליציוני נראה היה תקוע לחלוטין, אלא שהצעת הפשרה של בנט והתיווך בין נתניהו ללפיד, הניעו את העניינים ופתרו את המחלוקת העיקרית בנוגע לתיק החינוך. הבוקר ייפגשו ראשי המפלגות כדי לחתום באופן סופי על ההסכמים להרכבת הממשלה.

בהמשך היום צפויה להתכנס ועידת הבית היהודי כדי לאשר את ההסכמים שייחתמו. עוד היום, אמורה להתכנס גם ישיבת סיעת הליכוד על מנת להחליט על חלוקת התיקים בתוך המפלגה. הזירה הזאת צפויה להיות קשה במיוחד עבור נתניהו, שנותר עם שבעה תיקים בלבד לחלק לחברי מפלגתו.

נעים להכיר - שר האוצר ושר הכלכלה והמסחר (יח"צ, חדשות 2)

הקרב בליכוד: 15 תפקידים ל-20 חברי סיעה

20 חברי סיעת הליכוד מתמודדים כעת על 15 תפקידים בלבד בממשלה הבאה - שבעה תפקידי שר, ארבעה תפקידי סגני שרים, ארבעה ראשי ועדות כנסת ואת תפקיד יו"ר הכנסת. תיקי ביטחון הפנים, החקלאות, התיירות והקליטה כבר ניתנו לחברי ישראל ביתנו, ואילו לחברי הליכוד נותרו משרדי הפנים, התחבורה, התקשורת, הגנת העורף, והמשרד לעניינים אסטרטגיים.

בתחילת השבוע הבא, ככל הנראה כבר ביום שני, תושבע הממשלה ה-33. בממשלתו השלישית של בנימין נתניהו יכהנו 22 שרים, כולל ראש הממשלה, ושמונה סגני שרים. יושב ראש הכנסת צפוי להיות שר ההסברה והתפוצות הנוכחי, חבר הכנסת יולי אדלשטיין.

במסגרת הסכם הפשרה שהושג אתמול הסכים נתניהו לוותר על תיק החינוך, שבו יזכה מספר 2 ב"יש עתיד" הרב שי פירון, הליכוד-ביתנו תקבל תיק הפנים, והבית היהודי תעמוד בראש ועדת הכספים של הכנסת.

על פי חלוקת התיקים כפי שהיא ידועה כרגע, יאיר לפיד יהיה שר האוצר ונפתלי בנט יעמוד בראש משרד התמ"ת שייקרא מעתה משרד הכלכלה והמסחר. גדעון סער שאיבד את תיק החינוך, קיבל אתמול הצעה מנתניהו לקבל את תיק הפנים, עליו מתחרים גלעד ארדן וסילבן שלום.