ממשלה בדרך: החינוך של "יש עתיד"

לאחר יממה בה נראה היה כי מגעים להרכבת הממשלה תקועים, ואפילו ברית בנט-לפיד עמדה בסכנה, נראה כי כעת יושבו כל המחלוקות, בין היתר גם זאת על תיק החינוך. על פי הסכם הפשרה שהוצע הערב, הסכימו בליכוד-ביתנו לוותר על תיק החינוך ולהעביר אותו למספר 2 ביש עתיד, הרב שי פירון

המו"מ הקואליציוני מגיע לישורת האחרונה: בעקבות הסכמות אליהן הגיעו יש עתיד והליכוד-ביתנו, נראה כי זה רק עניין של זמן עד להקמת הממשלה החדשה. הערב בשעה 21:00 תתקיים הפגישה האחרונה, שבסיומה מקווים כל הצדדים כי יחתמו ההסכמים הקואליציוניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת הסכם הפשרה הסכימו בליכוד-ביתנו לוותר על תיק החינוך, שבו יזכה מספר 2 ב"יש עתיד" הרב שי פירון. בסביבתו הקרובה של לפיד מעריכים שהמשבר הסתיים, ושהוא יהיה בממשלה הבאה - שצפויה להיות מורכבת מהליכוד-ביתנו, הבית היהודי, יש עתיד והתנועה.

שר החינוך הנוכחי גדעון סער יקבל ככל הנראה את תיק הפנים. מקורביו של סער סיפרו הערב, כי על ההסכם שיגרום לו לעזוב את תפקידו בארבע השנים האחרונות הוא שמע מהדיווחים בטלוויזיה.

עוד על פי ההסכם, ראשות ועדת הכספים תהיה של הבית היהודי, ועמיר פרץ יהיה ככל הנראה השר השני של מפלגת התנועה. בנוסף, סוכם במסגרת המגעים הקואליציוניים שח"כ אורי אורבך (הבית היהודי) יכהן כשר הספורט. משרד התרבות והספורט, בראשותו עומדת היום לימור לבנת, יפוצל.

בנט: עד ליל הסדר תהיה אחלה ממשלה

מוקדם יותר נועדו יושב ראש מפלגת הבית היהודי נפתלי בנט ויושב ראש מפלגת יש עתיד יאיר לפיד בביתו של לפיד בתל אביב בניסיון לגבש את מתווה הפשרה ולמנוע הליכה לבחירות חדשות.

"הייתה אחלה פגישה עם חבר ותהיה אחלה ממשלה", אמר בנט בפתח ביתו של לפיד, עם תום הפגישה. לשאלה האם עד הסוף השבוע תקום ממשלה, ענה בנט שהוא "אופטימי" וכי "עד ליל הסדר הכל יהיה מוכן וכל האוכל יבושל".

לפנות בוקר נועד ראש הממשלה בנימין נתניהו בנט לפגישה שהוגדרה כנקודת מפנה פורצת דרך. הפגישה נערכה לאחר שלא הושגו הבנות בין נציגיו של לפיד לאנשי ראש הממשלה, בעיקר על רקע המחלוקת הקשה על תיק החינוך.

במקביל "זכה" היום לפיד לאזהרה מפורשת מפי גורמים בליכוד-ביתנו שהדגישו כי אם בשעות הקרובות לא תהיה פריצת דרך משמעותית במשא ומתן עם לפיד והוא לא יירד מהדרישות "המופרזות שלו" כלשונם, ראש הממשלה יתחיל בשיח בזק עם המפלגות החרדיות.