לפיד ובנט נפגשו: המשבר במו"מ רק מחריף

אחרי שמנהיגי יש עתיד והבית היהודי הציגו חזית אחידה מול איומי הליכוד לפנות למפלגות החרדיות, נועדו השניים במטרה לגבש מתווה פשרה שימנע הליכה לבחירות, אך לא השיגו תוצאות. נראה כי המחלוקות בין יש עתיד לליכוד-ביתנו רק התעצמו. ביש עתיד הבהירו: "לא נסטה מעקרונותינו והבטחותינו גם אם ניאלץ לשבת באופוזיציה"

מנסים לפתור את המשבר במו"מ הקואליציוני: יושב ראש מפלגת הבית היהודי נפתלי בנט ויושב ראש מפלגת יש עתיד יאיר לפיד נועדו בביתו של לפיד בתל אביב בניסיון לגבש מתווה פשרה ולמנוע הליכה לבחירות חדשות. זאת, לאחר ההחרפה שחלה היום במחלוקת בין הליכוד-ביתנו ליש עתיד סביב חלוקת התיקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפגישה הסתיימה מבלי ששני חברי הברית הצליחו למצוא דרך לפתור את המחלוקות מול הליכוד-ביתנו ובלי הסכם. בנט יצא מהשיחה עם לפיד עם שורת מחלוקות יותר גדולה ממה שהוא נכנס אליה ובהן: תיק החינוך והמעמד של עמיר פרץ בממשלה הבאה.

מוקדם יותר היום, על רקע ההתבטאויות של גורמים בליכוד והקריאות ללפיד "לרדת מהדרישות המפורזות", פרסם בנט הודעה שמבהירה בדיוק באיזה צד של המשא ומתן הקואליציוני הוא נמצא.

"לפני מספר דקות פורסם כאילו הליכוד מציג אולטימטום לידידי יאיר לפיד", כתב ח"כ בנט בעמוד הפייסבוק שלו והוסיף מסר חד-משמעי למפלגת השלטון: "חבריי בליכוד: תשכחו מזה. ככה זה לא יילך. יש פערים. צריך להידבר ולהתפשר. כולנו. עד שתקום ממשלה. יש מדינה שצריך לדאוג לה".

"מאבק על פניה של החברה", פירון וסער (חדשות 2)

"קרב על דמותה של החברה הישראלית"

גם ביש עתיד מיהרו להשיב לאולטימטום שהובא בפניהם כביכול, וגורמים במפלגה מסרו בצהריים כי: "המשבר הקואליציוני שאנו עדים לו כעת הוא לא רק מאבק תיקים. זהו קרב על דמותה של החברה הישראלית. ההתעקשות של יש עתיד על תיק החינוך נובעת מהעובדה שהדרך לשנות את פניה של המדינה עוברת בעיקר דרך התיק הזה", אומרים במפלגה.

"הצגתה של יש עתיד כסחטנית היא עיוות האמת. יש עתיד הסכימה לרדת במספר התיקים המגיעים לה בכדי להקטין את מספר שרי הממשלה", מוסיפים הגורמים, ומסיימים בעקיצה לעבר הליכוד: "יש עתיד ביקשה את אמון הבוחר כדי שהיא תילחם לא רק על גודל הממשלה ועל השוויון בנטל, אלא גם על החינוך ועל עתיד החברה הישראלית. בעניין זה יאיר לפיד לא יסטה מעקרונותיו והבטחותיו גם אם יאלץ לשבת באופוזיציה".

לפנות בוקר נועד ראש הממשלה בנימין נתניהו בנט לפגישה שהוגדרה כנקודת מפנה פורצת דרך. הפגישה נערכה לאחר שלא הושגו הבנות בין נציגיו של לפיד לאנשי ראש הממשלה, בעיקר על רקע המחלוקת הקשה על תיק החינוך.

במקביל "זכה" היום לפיד לאזהרה מפורשת מפי גורמים בליכוד-ביתנו שהדגישו כי אם בשעות הקרובות לא תהיה פריצת דרך משמעותית במשא ומתן עם לפיד והוא לא יירד מהדרישות "המופרזות שלו" כלשונם, ראש הממשלה יתחיל בשיח בזק עם המפלגות החרדיות.