בנט לליכוד: תשכחו מהאולטימטום ללפיד

האיום ששלחו גורמים בליכוד לעברו של יאיר לפיד והדיווחים על הפגישה בין בנט לרה"מ שהובילה כביכול למהפך במו"מ הקואליציוני השיגו דווקא את ההיפך. בתוך דקות הוציאו גם לפיד וגם בנט הודעות המבטלות את האולטימטום של מפלגת השלטון שהוכיחו שוב - הברית עדיין כאן

הברית עדיין חזקה, בנט ולפיד (AP)

הברית עדיין שרירה וקיימת: על רקע ההתבטאויות של גורמים בליכוד והקריאות ללפיד "לרדת מהדרישות המפורזות", מפרסם יו"ר הבית היהודי ח"כ נפתלי בנט הודעה שמבהירה בדיוק באיזה צד של המשא ומתן הקואליציוני הוא נמצא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לפני מספר דקות פורסם כאילו הליכוד מציג אולטימטום לידידי יאיר לפיד", כתב ח"כ בנט בעמוד הפייסבוק שלו והוסיף מסר חד-משמעי למפלגת השלטון: "חבריי בליכוד: תשכחו מזה. ככה זה לא יילך. יש פערים. צריך להידבר ולהתפשר. כולנו. עד שתקום ממשלה. יש מדינה שצריך לדאוג לה".

גם ביש עתיד מיהרו להשיב לאולטימטום שהובא בפניהם כביכול, וגורמים במפלגה מסרו בצהריים כי: "המשבר הקואליציוני שאנו עדים לו כעת הוא לא רק מאבק תיקים. זהו קרב על דמותה של החברה הישראלית. ההתעקשות של יש עתיד על תיק החינוך נובעת מהעובדה שהדרך לשנות את פניה של המדינה עוברת בעיקר דרך התיק הזה", אומרים במפלגה.

"הצגתה של יש עתיד כסחטנית היא עיוות האמת. יש עתיד הסכימה לרדת במספר התיקים המגיעים לה בכדי להקטין את מספר שרי הממשלה", מוסיפים הגורמים, ומסיימים בעקיצה לעבר הליכוד: "יש עתיד ביקשה את אמון הבוחר כדי שהיא תילחם לא רק על גודל הממשלה ועל השוויון בנטל, אלא גם על החינוך ועל עתיד החברה הישראלית. בעניין זה יאיר לפיד לא יסטה מעקרונותיו והבטחותיו גם אם יאלץ לשבת באופוזיציה".

"מאבק על פניה של החברה", פירון וסער (חדשות 2)

לפנות בוקר נועד ראש הממשלה בנימין נתניהו בנט לפגישה שהוגדרה כנקודת מפנה פורצת דרך. הפגישה נערכה לאחר שלא הושגו הבנות בין נציגיו של לפיד לאנשי ראש הממשלה, בעיקר על רקע המחלוקת הקשה על תיק החינוך.

במקביל "זכה" היום לפיד לאזהרה מפורשת מפי גורמים בליכוד-ביתנו שהדגישו כי אם בשעות הקרובות לא תהיה פריצת דרך משמעותית במשא ומתן עם לפיד והוא לא יירד מהדרישות "המופרזות שלו" כלשונם, ראש הממשלה יתחיל בשיח בזק עם המפלגות החרדיות.

אמש, דיווחו בש"ס על פגישה שהתקיימה בין אלי ישי, אחד משלושת ראשי ש"ס, עם ראש הממשלה נתניהו בלשכתו, וציינו כי לא מדובר בפגישה הראשונה בין השניים ביממה החולפת. מלשכת ראש הממשלה לא נמסרה תגובה לידיעה. בש"ס עדיין מקווים שהמשבר יסלול את דרכם לממשלת נתניהו השלישית.

מערכת היחסים בין שתי המפלגות - ש"ס והבית היהודי מורכבת מתמיד. בחודשים האחרונים הדגיש בנט כי החרדים הם אחיו. הם לעומת זאת דאגו להבהיר כי הוא "פוגע בכבוד התורה", הגדירו אותו כאיש עם "הכיפה בגודל של חצי שקל", והאשימו אותו בכך שפתח חזית שנועדה לפגוע בעולם התורה.