שמחון: "החלה החפיפה מול בנט"

למרות שהמשא ומתן להרכבת הממשלה נתקל בקשיים לא מעטים, הודה היום שר התמ"ת שלום שמחון כי החל בתהליך העברת התיק ליידי יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט. "עדיין לא נפגשנו אבל החפיפה כבר החלה", הבהיר שמחון

בעוד המגעים להרכבת הממשלה נמשכים - ובבית היהודי כבר החלו בהכנות לקראת קבלת התיקים עליהם סוכם באופן לא רשמי עם אנשי צוות המשא ומתן של ראש הממשלה נתניהו. בריאיון לתכנית "מה בוער" בגלי צה"ל חשף שר התמ"ת המכהן שלום שמחון כי החל בתהליך העבודה מול מחליפו הצפוי - נפתלי בנט. "אנחנו נמצאים בצוות עבודה להעברת המשרד", אמר שמחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הריאיון נשאל השר אם בנט יהיה מחליפו. הוא אישר את הדברים והסביר כי כבר החל בפינוי הלשכה בה כיהן בשנים האחרונות. "הלשכה כבר בשיפוץ ואני בקשר עם המחליף שלי".

לדברי שמחון, הוא עדיין לא נפגש עם בנט אך החל בתהליך החפיפה. "אנחנו מחליפים מיילים ומדברים בטלפון", הסביר. "ראש המטה שלי ייפגש היום עם ראש המטה שלו, נעשה את מה שנדרש כדי שההערה תהיה מסודרת, תיק החפיפה כבר נמצא על השולחן".

ובתוך כך, אומרים היום גורמים בבית היהודי מפורשות: "אנחנו לא נלך לבחירות חדשות". הדברים האלה נאמרים על רקע הערכות בליכוד שלפיד גורר את המשא ומתן הקואליציוני כדי לפוצץ אותו ברגע האחרון וללכת לבחירות.

המאבק המרכזי הבא בין נציגי שלוש המפלגות הוא סביב המינוי על ראשות ועדת הכספים. אביגדור ליברמן מעוניין לתפקיד בחברת הכנסת פאינה קירשנבאום, לפיד בעופר שלח וגם בנט מנסה לשבץ את אחד מאנשיו לתפקיד. מכשול נוסף שמכביד יותר ויותר על המשא ומתן הוא מספר השרים שתקבל התנועה - שניים כפי שנחתם בהסכם איתה, או רק תיק אחד.