ח"כ דנון: "די לסחטנות לפיד - נלך לבחירות"

רה"מ לא הסיר את אופציית הממשלה עם החרדים מהשולחן? ח"כ דני דנון אמר הבוקר כי האפשרות להקים ממשלה עם החרדים עדיין קיימת, זאת עקב דרישות לפיד שכינה "מוגזמות". אמש דיווחו גורמים בש"ס כי נתניהו נפגש עם אחד מראשי המפלגה, השר אלי ישי

ישיבת ממשלה. החרדים ישולבו בכל זאת? (רויטרס)

נתניהו לא ויתר על החרדים? ח"כ דני דנון (הליכוד-ביתנו) אמר הבוקר בריאיון לגלי צה"ל כי האופציה לשילוב ש"ס ויהדות התורה בממשלה החדשה עדיין לא נשללה סופית - זאת לאור דרישותיו המוגזמות של לפיד במסגרת המו"מ הקואליציוני ועל רקע הקשיים לסכם על הרכב הממשלה הבאה. אמש דיווחו גורמים בש"ס כי נתניהו נפגש עם אחד מראשי המפלגה, השר אלי ישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ממשלה עם חרדים - או בחירות". ח"כ דנון (יח"צ)
"לפיד חושב שהוא ראש הממשלה, הדרישות שלו מוגזמות", אמר ח"כ דנון. "במסגרת המשא ומתן הוא קיבל את צמצום מספר השרים כפי שרצה, את תיק האוצר לעצמו ועוד כמה תיקים לחברי מפלגתו", הוסיף דנון והתנגד נחרצות למסירת תיק החינוך לידי יש עתיד.

"נראה שלנתניהו נותרה רק ברירה אחת - ממשלה עם החרדים - או בחירות", הוסיף דנון שאמר כי בין הצדדים יש כבר הסכמים קואליציוניים שנוסחו כמעט במלואם, וכי רק המחלוקת על תיק החינוך מונעת את החתימה. "לא יאונה כל רע אם שר החינוך יהיה מהליכוד-ביתנו", הצהיר דנון.

"מספר המנדטים של ש"ס ויהדות התורה דומה לזה של יש עתיד. אם לפיד לא יבין את זה - הוא ימצא עצמו מחוץ לממשלה". עוד אמר דנון כי "אם ניסחט היום בדברים הקטנים נמצא עצמנו בעתיד עם סחטנות הרבה יותר גדולה. לפיד לא יכול להכתיב את כל המהלכים שהוא רוצה".

 אמש: דיווחים על פגישה לילית בין נתניהו לישי

אמש דיווחו גורמים בש"ס על פגישה בין ח"כ אלי ישי, אחד משלושת ראשי המפלגה עם ראש הממשלה נתניהו בלשכתו, וציינו כי לא מדובר בפגישה הראשונה בין השניים ביממה האחרונה.בש"ס עדיין מקווים שסדקים בין הבית היהודי ליש עתיד יסללו בסופו של דבר את דרכם לממשלה, כשהזמן העומד לרשות נתניהו להרכבת הקואליציה הולך ואוזל. מלשכת נתניהו לא נמסרה תגובה לידיעה.

הפגישה, אם התקיימה, מגיעה על רקע הדיווחים שהמגעים להרכבת הממשלה נתקלים בקשיים. נכון לעכשיו מסתמן שרק בשבוע הבא תהיה בישראל ממשלה חדשה. המשא ומתן המשיך אתמול, ללא כל התקדמות, אלא להיפך: פרט למחלוקת על תיק החינוך בו מעוניינים גדעון סער ושי פירון, עלו לא מעט אי-הסכמות נוספות.

מחלוקת גם על ועדת הכספים

המאבק המרכזי הבא בין נציגי שלוש המפלגות הוא סביב המינוי על ראשות ועדת הכספים. אביגדור ליברמן מעוניין לתפקיד בחברת הכנסת פאינה קירשנבאום, לפיד בעופר שלח וגם בנט מנסה לשבץ את אחד מאנשיו לתפקיד. מכשול נוסף שמכביד יותר ויותר על המשא ומתן הוא מספר השרים שתקבל התנועה - שניים כפי שנחתם בהסכם איתה, או רק תיק אחד.

כפי שנראה כרגע, לצדדים נותרו שעות ספורות בלבד לקיים משא ומתן נוסף במהלך היום על מנת שיוכלו להשביע את ממשלת נתניהו השלישית עוד השבוע. אם עד הצהריים לא יהיה הסכם, לא ניתן יהיה לכנס את הכנסת עד כניסת השבת והמשך התהליך יידחה לשבוע הבא - שאמור להיות עמוס במיוחד בשל הגעת הנשיא האמריקני ברק אובמה לישראל.

גורמים בליכוד הבהירו אתמול בתום סבב נוסף של מגעים שלא נשאו פרי כי אנשיו של לפיד מותחים את המשא ומתן בכוונה על מנת לגרור את נתניהו לבחירות חדשות. המשא ומתן לא הסתיים עדיין אבל נראה שהאמון שנרקם בימים האחרונים בין שלושת מנהיגי המפלגות נפגע באופן משמעותי.