דיווח: נתניהו נפגש עם אלי ישי

האם ראש הממשלה מנסה ללחוץ על יש עתיד? בש"ס מדווחים על פגישה לילית בין אלי ישי לנתניהו, וטוענים כי זו לא הפגישה הראשונה ביניהם. במקביל, המשא ומתן הקואליציוני מול יש עתיד נתקל בעוד ועוד קשיים, ונראה כי הממשלה לא תוצג לפני שבוע הבא

פגישה לילית? נתניהו וישי (חדשות 2)

האם ראש הממשלה מנסה ללחוץ על יש עתיד? בש"ס מדווחים על פגישה בין ח"כ אלי ישי, אחד משלושת ראשי ש"ס, עם ראש הממשלה נתניהו אמש בלשכתו, וציינו כי לא מדובר בפגישה הראשונה בין השניים ביממה האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת


מלשכת ראש הממשלה לא נמסרה תגובה לידיעה. בש"ס עדיין מקווים שסדקים בין הבית היהודי ליש עתיד יסללו בסופו של דבר את דרכם לממשלה, כשהזמן העומד לרשות נתניהו להרכבת הקואליציה הולך ואוזל.

הפגישה, אם התקיימה, מגיעה על רקע הדיווחים שהמגעים להרכבת הממשלה נתקלים בקשיים: נכון לעכשיו מסתמן שרק בשבוע הבא תהיה בישראל ממשלה חדשה. המשא ומתן המשיך אתמול, ללא כל התקדמות, אלא להיפך: פרט למחלוקת על תיק החינוך בו מעוניינים גדעון סער ושי פירון, עלו לא מעט אי-הסכמות נוספות.

מחלוקת גם על ועדת הכספים

המאבק המרכזי הבא בין נציגי שלוש המפלגות הוא סביב המינוי על ראשות ועדת הכספים. אביגדור ליברמן מעוניין לתפקיד בחברת הכנסת פאינה קירשנבאום, לפיד בעופר שלח וגם בנט מנסה לשבץ את אחד מאנשיו לתפקיד. מכשול נוסף שמכביד יותר ויותר על המשא ומתן הוא מספר השרים שתקבל התנועה - שניים כפי שנחתם בהסכם איתה, או רק תיק אחד.

כפי שנראה כרגע, לצדדים נותרו שעות ספורות בלבד לקיים משא ומתן נוסף מחר על מנת שיוכלו להשביע את ממשלת נתניהו השלישית עוד השבוע. אם עד מחר בצהריים לא יהיה הסכם לא יהיה ניתן לכנס את הכנסת עד כניסת השבת והמשך התהליך יידחה לשבוע הבא - שאמור להיות עמוס במיוחד בשל הגעת הנשיא האמריקני ברק אובמה לישראל.

גורמים בליכוד הבהירו היום בתום סבב נוסף של מגעים שלא נשאו פרי כי אנשיו של לפיד מותחים את המשא ומתן בכוונה על מנת לגרור את נתניהו לבחירות חדשות. המשא ומתן לא הסתיים עדיין אבל נראה שהאמון שנרקם בימים האחרונים בין שלושת מנהיגי המפלגות נפגע באופן משמעותי.