מסתמן: ממשלה רק בשבוע הבא

לאחר עוד יום של דיונים קדחתניים, נראה שהמחלוקות בין נציגי הליכוד-ביתנו, יש עתיד והבית היהודי רק הולכות ומעמיקות. מלבד הקרב על תיק החינוך, נלחמים ליברמן, לפיד ובנט גם על ראשות ועדת הכספים. גם מספר השרים שיינתנו ל"תנועה" במחלוקת

קשיים נוספים במשא ומתן, ארכיון (רויטרס)

המגעים להרכבת הממשלה נתקלים בקשיים: נכון לעכשיו מסתמן שרק בשבוע הבא תהיה בישראל ממשלה חדשה. המשא ומתן המשיך היום, ללא כל התקדמות, אלא להיפך: פרט למחלוקת על תיק החינוך בו מעוניינים גדעון סער ושי פירון, עלו לא מעט אי-הסכמות נוספות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המאבק המרכזי הבא בין נציגי שלוש המפלגות הוא סביב המינוי על ראשות ועדת הכספים. אביגדור ליברמן מעוניין לתפקיד בחברת הכנסת פאינה קירשנבאום, לפיד בעופר שלח וגם בנט מנסה לשבץ את אחד מאנשיו לתפקיד. מכשול נוסף שמכביד יותר ויותר על המשא ומתן הוא מספר השרים שתקבל התנועה - שניים כפי שנחתם בהסכם איתה, או רק תיק אחד.

כפי שנראה כרגע, לצדדים נותרו שעות ספורות בלבד לקיים משא ומתן נוסף מחר על מנת שיוכלו להשביע את ממשלת נתניהו השלישית עוד השבוע. אם עד מחר בצהריים לא יהיה הסכם לא יהיה ניתן לכנס את הכנסת עד כניסת השבת והמשך התהליך יידחה לשבוע הבא - שאמור להיות עמוס במיוחד בשל הגעת הנשיא האמריקני ברק אובמה לישראל.

מחלוקת על החינוך. סער ופירון (חדשות 2)
גורמים בליכוד הבהירו היום בתום סבב נוסף של מגעים שלא נשאו פרי כי אנשיו של לפיד מותחים את המשא ומתן בכוונה על מנת לגרור את נתניהו לבחירות חדשות. המשא ומתן לא הסתיים עדיין אבל נראה שהאמון שנרקם בימים האחרונים בין שלושת מנהיגי המפלגות נפגע באופן משמעותי.